Сьогодні у Хмельницькому відбудеться відкриття Центру розвитку місцевого самоврядування. Він працюватиме у новому просторому приміщенні на вулиці Вайсера, 7.

За словами директора відокремленого підрозділу нової установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Сергія Яцковського, це буде щось на кшталт колишнього “Офісу реформ Хмельницької області”, але з новими більш потужними можливостями.

Новий Центр було створено за підтримки українсько-європейської  Програми «U-LEAD з Європою». Кілька місяців тому українські урядовці схвалили відповідну угоду із Єврокомісією про її фінансування.

Програма «U-LEAD з Європою» із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розрахована на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Координація програми відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні разом із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, задіяними у децентралізації.

 

“U-LEAD” – наймасштабніший проект у рамках децентралізації в країні. Це перший системний проект із практичним виміром. Він має стати своєрідним хабом – магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування. Для нас важливо співпрацювати у цьому питанні не тільки з ЄС, але й з  європейськими країнами – Німеччиною, Швецією, Польщею. Крім того, “U-LEAD”   це також спільний хаб для проектів GIZ, проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні DOBRE та PULSE, а також спільного українсько-канадського проекту EDGE з підтримки секторальної децентралізації”, – ідеться у повідомленні прес-служби віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко.

За задумом керівників програми, у першому напрямку планується проведення освітніх програм для місцевої влади, підтримка професійної освіти посадовців виконавчих органів, їхнє навчання проектному менеджменту. У другому – передбачаються комплексні відновлювальні роботи у ЦНАП на території ОТГ по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них, навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

У відкритті Хмельницького відокремленого підрозділу установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” планують взяти участь заступник голови Хмельницької облради Неоніла Андрійчук, заступник голови ОДА Валерій Олійник, керівник відділу управління програмою «U-LEAD з Європою» Віктор Ветцель, представники об’єднаних територіальних громад Хмельниччини тощо.

 

 

Залиште коментар

Також по темі

150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Сільським бібліотекам Хмельниччини передали 300 комп’ютерів. За допомогою