Обличчя кандидата у народні депутати 2014
30 вересня 2014 року завершився етап реєстрації кандидатів у народні депутати України. Станом на 1 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала 6 627 кандидатів у народні депутати, з них 3 121 балотуються за партійними списками, 3 506 – у одномандатних округах.Обличчя кандидата у народні депутати 2014
30 вересня 2014 року завершився етап реєстрації кандидатів у народні депутати України. Станом на 1 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала 6 627 кандидатів у народні депутати, з них 3 121 балотуються за партійними списками, 3 506 – у одномандатних округах.
Загалом у парламентських виборах у багатомандатному загальнодержавному окрузі візьмуть участь 29 політичних партій, що на 8 більше, аніж на парламентських виборах 2012 року. Порівняно з останніми черговими виборами, у 2,5 рази менше політичних партій (32 проти 81) висунули своїх кандидатів у одномандатних округах.
Серед кандидатів у народні депутати – 302 парламентарі Верховної Ради поточного скликання (найбільше з «Блоку Петра Порошенка», «Батьківщини» і ВО «Свобода»). Третина чинних народних депутатів (153 особи, 4,89 % від загальної кількості кандидатів-«списочників») намагатимуться вкотре пройти до парламенту, зарезервувавши собі місце у партійних списках. 9 партій включили до лав своїх кандидатів депутатів чинного 7-го скликання, найбільша їхня кількість концентрується у списках Партії «Блок Петра Порошенка» (42 особи), політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (26 осіб) та політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (23 особи). Так само третина чинних народних обранців (149 осіб, 5,92 % від загальної кількості кандидатів-мажоритарників) балотується за одномандатними округами, 100 з яких йдуть на вибори як самовисуванці, а 49 – як кандидати від партій. Абсолютна більшість кандидатів як у партійних списках, так і на мажоритарних округах здобули вищу освіту (92 %).
Традиційно для українських виборів політичні партії включають до своїх списків велику кількість безпартійних осіб, які не належать до лав їх партійних організацій. Цікаво, що 98 % кандидатів за списками партії «Опозиційний блок» є безпартійними, у той час як 100 % кандидатів від ВО «Свобода» і 99 % від Комуністичної партії – мають партійні квитки.
Жінки є недопредставленими у мажоритарних округах (лише 12,9 %), однак у списках деяких партій вони домінують або мають значну частку (партія «Солідарність жінок України» – 74 %, Сила людей – 43 %, Національна демократична партія України – 36 %). Позитивною тенденцією цьогорічної кампанії є збільшення частки жінок серед кандидатів, яких висунули політичні партії за списками (25,8 %), та молоді до 35 років (32 %).
Більшість кандидатів, які балотуються як у багатомандатному окрузі, так і на мажоритарних округах є особами «середнього віку» 36-59 років – 57 % і 66 % відповідно. Характерно, що кандидатів-осіб старшого віку (60 і більше років) практично утричі менше за кандидатів з категорії «молодь» (до 35 років включно) – тільки 11 % і 7 % у загальнодержавному багатомандатному окрузі і одномандатних округах відповідно. Цього року майже третина кандидатів у народні депутати представлятимуть молодь віком до 35 років: у загальнодержавному багатомандатному окрузі 32 %, і 27 % – у мажоритарних округах.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього