Обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про призначення голови Хмельницької облдержадміністрації
23 січня під головуванням Івана Гончара відбулося пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради. У його роботи взяли участь 63 депутати

Обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про призначення голови Хмельницької облдержадміністрації
23 січня під головуванням Івана Гончара відбулося пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради. У його роботи взяли участь 63 депутати.
Перед початком планової роботи присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять усіх наших героїв, які віддали своє життя за незалежність України.
Із доповіддю з основного питання позачергової сесії «Про обласний бюджет на 2015 рік» виступив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.
За словами головного фінансиста області, з огляду на теперішню ситуацію в державі, бюджет краю є оптимальним. Його обсяг на поточний рік становитиме три мільярди та понад 349 мільйонів гривень. У цьогорічному кошторисі наразі не передбачені кошти на капітальні видатки. Це будівництво та ремонт обласних установ. Але на основні виплати – зарплати та сплату за використання енергоносіїв у казні вистачить.
При плануванні видатків обласного бюджету стовідсотково враховувались асигнування на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня – 1218 гривень та її підвищення з 1 грудня – 1378 гривень на місяць.
Обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про призначення голови Хмельницької облдержадміністрації
У результаті децентралізації на фінансування з державного на обласний бюджет передано заклади освіти – Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді, Грицівське вище професійне училища № 38, державні навчальні заклади «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», «Подільський центр професійно-технічної освіти», Вище професійне училище № 25 (м. Хмельницький), Хмельницький обласний навчально-курсовий комбінат.
Дискусійним виявилося обговорення депутатами проекту головного фінансового документа області та голосування за пропозиції, які надійшли під час роботи постійних комісій.

Так, позитивно проголосували обранці за вилучення видатків в сумі 335,3 тисяч гривень на фінансування позачергових виборів депутата обласної ради по одномандатному виборчому окрузі № 22 (м.Старокостянтинів). Однак, зібрання не підтримало направлення зазначених коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», як це пропонувалося кількома постійними комісіями.
Після годинної полеміки, обранці все-таки підтримали пропозицію депутата Василя Осадчого виділити 380 тисяч з резервного фонду обласного бюджету на виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію державного заповідника.
Обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про призначення голови Хмельницької облдержадміністрації
Також передбачено в обласному бюджеті кошти в сумі 250 тисяч гривень за рахунок зменшення коштів з резервного фонду обласній лікарні для придбання ригідного езофагоскопа. Окрім того, 470 тисяч гривень передбачено обласному госпіталю для ветеранів війни для придбання мобільної ультразвукової системи.
Після чисельних виступів депутатів обласний бюджет зібрання схвалило 59-ма голосами «за». Хоча й частина пропозицій до проекту бюджету не знайшла підтримки в обранців. Отож – кошторис на 2015-ий область таки отримала. На березневій сесії детальніше обговорять направлені видатки, поки ж це лише базовий документ.

«Область – з бюджетом. І це головне. Однак, на жаль, окремі пропозиції до базового проекту бюджету не підтримані депутатами. На засіданні спостерігалася не лише низька явка депутатів, а й, на мою думку, зауваження окремими присутніми депутатами ігнорувалися. Переконаний, що коли для життєдіяльності області приймається важливий документ, то не повинно бути байдужості депутатів. Наразі, в умовах війни, ми всі маємо, як ніколи, згуртуватися над вирішенням проблем і на сході країни, і на місцях. Упевнений, виборці таких депутатів зроблять з цього висновки»,- прокоментував роботу депутатського зібрання на засіданні сесії Іван Гончар.
Обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про призначення голови Хмельницької облдержадміністрації
Окрім схвалення обласного бюджету на 2015 рік, депутати прийняли звернення до світової громадськості та міжнародних організацій про звільнення народного депутата України 8 скликання Надії Савченко та інших громадян України, які всупереч своєї волі утримуються за гратами в Російській Федерації. За таке рішення проголосувало 60 депутатів. Депутати фракції ВО «Батьківщина» під час засідання були одягнені у футболки з написами «Свободу Надії Савченко!».

Підтримали обранці звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою у найближчий термін розглянути питання призначення голови Хмельницької облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій області та ряду інших керівників обласних підрозділів державних органів виконавчої влади.
Депутати доручили голові обласної ради звернутися до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з проханням щодо виділення з резервного фонду державного бюджету коштів на проведення термінових протиаварійних заходів для запобігання подальшому руйнуванню пам’ятки фортифікаційної архітектури XVI століття – Меджибізької фортеці.
Також на засіданні ради прийнято й ряд звернень з окремих соціально-важливих питань області.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього