Обрізані башти Кам’янець-Подільської фортеці прикрасили усі сторінки Вікіпедії
Банер з обрізаними баштами Кам’янець-Подільської фортеці прикріплили в рамках кампанії українських вікіпедистів про підтримку законопроекту №1677 щодо свободи панорамної зйомкиОбрізані башти Кам’янець-Подільської фортеці прикрасили усі сторінки Вікіпедії
Банер з обрізаними баштами Кам’янець-Подільської фортеці прикріплили в рамках кампанії українських вікіпедистів про підтримку законопроекту №1677 щодо свободи панорамної зйомки.
“Cвобода панорами – це можливість вільно фотографувати, замальовувати або знімати на відео твори архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Ця норма закріплена в законодавстві 83 країн світу від США до Японії, включаючи більшість країн Європейського союзу. Вона також існує у Північній Кореї, а від жовтня 2014 року і в Російській Федерації.
Наразі в Україні, якщо ви бажаєте сфотографувати або зняти на відео будівлю чи пам’ятник, станцію метро чи меморіальну дошку, вам необхідно отримати на це дозвіл у автора (архітектора або скульптора). Дозвіл не потрібен лише якщо автор помер понад 70 років — у такому разі твір перебуває в суспільному надбанні.
Законопроект пропонує дозволити фото- та відео-фіксацію творів образотворчого, ужиткового мистецтва, архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, що знаходяться у громадських і публічно доступних місцях. “ – розповів один з адміністраторів україномовного розділу Вікіпедії, кам’янчанин Максим Підліснюк.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення