Зібрані з людей гроші присвоїли чиновники мерії - вважають в органах

Обшуки в кабінетах мерії та вдома у міського голови Старокостянтинова  Миколи Мельничука  (читайте В кабінеті та вдома у мера Старокостянтинова обшуки) проходять по старим справам. Про це повідомили працівники мерії, що спілкуються з правоохоронцями. Мова йде про факт розкрадання коштів шляхом зловживання низки службових осіб Старокостянтинівської  міської ради, громадської організації «Громадська ініціатива» та  ТОВ «Альфа Газ», ще у 2014 році

Нагадаємо,  скандал виник бо виявилось, що у Старокостянтинові двічі оплачуюють одні і ті ж роботи у військових частинах – один раз коштом громади, інший – за рахунок місцевого бюджету.

Скандал із зниклими мільйонами, які старокостянтинівці зібрали на армію, виник ще в 2014 році. Тоді журналісти місцевих телеканалів проводили розслідування, темою якого став збір коштів на потреби армії на приватний рахунок члена виконавчого комітету.

Те, що у Старокостянтинові проходили активні збори на потреби армії, обговорювали чи не на кожному кроці. Зокрема, різні телеканали показали сюжети про те, як міські жителі допомагають військовим відбудовувати казарми, купують продукти та інше.
Почалась ця акція ще в березні 2014 року. Власне наприкінці березня різні підприємці міста отримали від міської ради рахунки із листами з проханням небайдужих долучитись до ініціативи виконавчого комітету. Кошти пропонували перераховувати на рахунок ніби-то ГО «Громадська ініціатива Старокостянтинова», що була створена в 2009 році, засновником якої до того був член виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Леонід Звада.
Ці листи отримали не лише підприємці, але й працівники державних установ, шкіл та садочків міста. Відтак, у переважній більшості шкіл міста вчителі писали заяви про перерахунок свого одноденного заробітку для потреб армії на вищезгаданий рахунок.
Як згодом вдалось з`ясувати рахунок, на який все місто перераховувало кошти, є рахунком приватної особи, а саме члена Старокостянтинівського виконкому Леоніда Звади. – писала Перша міська газета Старокостянтинова
У 2015 році, у жовтні 2014 року Старокостянтинівська міська рада перерахувала на рахунок військової частини А 2502  1 мільйон 264 тисячі 952 гривні. Кошти були виділені із місцевого бюджету Старокостянтинова. Тож, окрім тих “мільйонів”, з`явився ще один мільйон гривень бюджетних коштів. В дослідженні фіскальної служби на підставі якого було відкито кримінальну справу, йдеться, що кошти, які були виділені з місцевого бюджету, пішли на ремонт тих самих казарм, про які йшлось ще в 2014 році і які ніби-то ремонтувались за рахунок благодійних внесків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього