Очільник Хмельницького краю просить купувати цигарки та горілку тільки з чеком
Голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний закликав громадян активно долучатися до контролю за безчековими тютюновими і алкогольними виробами у магазинах краю. Очільник Хмельницького краю просить купувати цигарки та горілку тільки з чеком
Голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний закликав громадян активно долучатися до контролю за безчековими тютюновими і алкогольними виробами у магазинах краю.

Про це посадовець заявив на зустрічі з громадськими активістами місцевої Ради «Майдану».

«Коли ви купуєте цигарки або алкогольні вироби у кіоску чи дрібному магазині і продавець не пропонує відпускного чека, це означає, що цей суб’єкт господарювання непорядний. Він не сплачує акцизного збору до бюджету. А це місцевий податок, який з цього року повинен надходити у наші бюджети. Тож не треба чекати на податківця, а кожен покупець має звернути увагу, де товар відпускається без касового апарату», – наголосив Михайло Загородний.

Як відомо, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, що з 2015 року почав надходити до місцевих бюджетів Хмельниччини сплачують кінцеві споживачі. Кожен громадянин, який став клієнтом пункту роздрібного продажу алкоголю, тютюну, пива, бензину має право проконтролювати, чи відображається 5 відсотків від сплаченої ним суми за придбаний підакцизний товар у виданому фіскальному чеку.

«Нам потрібно виховувати у собі культуру самоконтролю. Ось у Франції, до прикладу, якщо водій викине сміття з вікна машини, інший водій тут же сигналізує в поліцію і та за кілька кілометрів оштрафує порушника. У Європі це називається громадське суспільство, виховання громадян», – додав голова ОДА.

Нагадаємо, що Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими зокрема, з 1 січня 2015 року запроваджено нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів – пива, алкогольних напої, тютюнових виробів, пального, який стягується до місцевих бюджетів.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього