Ода землі або як хмельницькі депутати зіграли як по нотах за право розвивати бізнес.
На земельних ділянках, де першочергово мали бути парки та сквери, тепер дозволено будувати торгово-розважальні центри, а подекуди й житло. За таке рішення проголосувало 42 картки депутатів Хмельницької міської ради. Проте, про персональне голосування на цій сесії не йшлося. Чимало представників фракції «Батьківщина» та й товаришів по депутатському клубу із інших груп, мабуть, беручи приклад із колег-народних депутатів, більше нагадували піаністів, аніж законослухняних представників громади міста, яким виборці довірили захищати свої інтереси. Щоб не переплутати порядок натискання клавіш «за» чи «проти» у деяких була навіть розписана «партитура» з переліком питань порядку денного. Ну а про регламент, зокрема, його 36 статтю, здавалося, частина депутатів навіть не знає, або ж свідомо ігнорує.Ода землі або як хмельницькі депутати зіграли як по нотах за право розвивати бізнес.
На земельних ділянках, де першочергово мали бути парки та сквери, тепер дозволено будувати торгово-розважальні центри, а подекуди й житло. За таке рішення проголосувало 42 картки депутатів Хмельницької міської ради. Проте, про персональне голосування на цій сесії не йшлося. Чимало представників фракції «Батьківщина» та й товаришів по депутатському клубу із інших груп, мабуть, беручи приклад із колег-народних депутатів, більше нагадували піаністів, аніж законослухняних представників громади міста, яким виборці довірили захищати свої інтереси. Щоб не переплутати порядок натискання клавіш «за» чи «проти» у деяких була навіть розписана «партитура» з переліком питань порядку денного. Ну а про регламент, зокрема, його 36 статтю, здавалося, частина депутатів навіть не знає, або ж свідомо ігнорує.

Таким чином, на своїй сорок восьмій сесії міські обранці змінили цільове призначення 53 ділянок. За словами Івана Бухала, колишнього голови депутатської комісії, що, зокрема, опікується питаннями містобудування, земельних відносин і архітектури, через допущені раніше помилки у генплані Хмельницького для частини із них, справді цільове призначення змінювати було необхідно. То ж перед спокусою сховати під благородну завісу власні бізнесові інтереси депутати не встояли. Не змогли їх зупинити ні застереження юридичного відділу, в яких, зокрема, йдеться про те, що прийняте рішення порушує низку законів, зокрема, ряд статей Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ні заклики представників природоохоронних громадських організацій до сумління, ні погрози судом та персональною відповідальністю.

Відповідно до ухваленого рішення в обласному центрі до 2020 року має з’явитися понад 2 десятки торгово-розважальних центрів та кілька десятків об’єктів багатоповерхової житлової забудови. Єдине, чого вдалося домогтися представникам громадських організацій за активної участі журналістів, яких до речі, не надто коректні у своїх висловлюваннях депутати звинуватили у змові та необ’єктивності (це, мабуть, тому, що в присутності п’яти відеокамер порушувати законодавство по-тихому вже просто не виходить) то це – виключення із переліку земельних ділянок, яким змінено цільове призначення, територію парку «Молодіжний».

Чи підпише у такому варіанті це рішення сесії секретар Хмельницької міської ради, він же – виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський покаже час. Згідно з регламентом у нього є два варіанти. Перший – підписати рішення впродовж п’яти робочих днів з часу його ухвалення, другий – зупинити і подати на повторний розгляд ради з обґрунтуванням зауважень не пізніше ніж у двотижневий термін після внесення таких зауважень.

Проте, навіть якщо Костянтин Чернилевський «умиє руки», не зупинивши і не підписавши прийняте радою рішення, воно все одно набере чинності, буде зареєстроване та оприлюднене у порядку встановленому регламентом. Бо пункт 5 статті 38 цього документа визначає: «Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради (40 депутатів), воно набирає чинності». (відповідно до протоколу сорок восьмої сесії за скандальне рішення проголосувало 42 депутати Хмельницької міської ради).
Відтак, незгодним із цим рішенням залишається лише звертатися до суду та прокуратури.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього