Одразу дві операції з ендопротезування кульшового суглобу провели у Волочиську
Їх вперше провели у Волочиську хірурги із Запоріжжя. Особливість операції полягає у використанні суглобів саме вітчизняного виробника. Це неабиякий шанс для багатьох людей. Адже щороку такого втручання лікарів потребують майже три сотні подолян.Одразу дві операції з ендопротезування кульшового суглобу провели у Волочиську
Їх вперше провели у Волочиську хірурги із Запоріжжя. Особливість операції полягає у використанні суглобів саме вітчизняного виробника. Це неабиякий шанс для багатьох людей. Адже щороку такого втручання лікарів потребують майже три сотні подолян.

Волочиський район став другим на Хмельниччині, де практикуватимуть ендопротезування. Вадим Чорний – завідуючий відділенням травматології та ортопедії клініки «Мотор Січ» каже: це неабиякий прорив не тільки для нашого краю, а й взагалі для вітчизняної медицини. Адже таких операцій в Україні проводять дуже мало, здебільшого в містах обласного значення. Тому хворий із села чи району найчастіше так і залишається прикутим до ліжка. В подальшому це призводить до страшних наслідків.

Для бабусі Поліни така операція означатиме повернення до повноцінного життя. Родичі дуже хвилюються, але говорять – це єдиний шанс знову стати на ноги.
Операція триває декілька годин. Уже на третій день жінка зможе ходити на милицях. Для повної адаптації потрібно 2 – 3 тижні. Такі інновації впроваджуються завдяки тісній співпраці з акціонерним товариством «Мотор Січ». Саме воно безкоштовно надало обладнання та протези для перших операцій.
Понад місяць хірурги Волочиської центральної лікарні переймали досвід у своїх колег із Запоріжжя. За такий короткий проміжок часу вони змогли досягнути неможливого.

Наразі у нашій області ендопротезування проводять також у Хмельницькому та Кам”янці-Подільському. А близько трьохсот подолян щороку потребує таких оперативних втручань.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього