Окремі питання індексації заробітної плати
Правові основи проведення індексації, а також об\’єкти індексації визначено Законом України \”Про індексацію грошових доходів населення\” та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 р.Окремі питання індексації заробітної плати
Правові основи проведення індексації, а також об\’єкти індексації визначено Законом України \”Про індексацію грошових доходів населення\” та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 р.
Відповідно до Закону України \”Про індексацію грошових доходів населення\” індексація доходів – це механізм підвищення доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно із цим Законом індексації підлягають доходи в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Ця норма забезпечує повну індексацію доходів населення, розмір яких є нижчим ніж прожитковий мінімум або дорівнює його розміру, та часткову індексацію доходів громадян, розмір яких перевищує прожитковий мінімум.
Індексації підлягає, зокрема, оплата найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому вимірі, яка включає оплату за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, та мають постійний характер.
Відповідно до статті 3 Закону України \”Про оплату праці\” мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці.
У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Для нарахування подальшої індексації індекс розраховується наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.
Якщо працівник отримує заробітну плату на рівні мінімальної, то її розмір індексується у повному розмірі.

Відповідно до Закону України №1166-VII від 27.03.2014 р. \”Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні\” з 1 липня 2014 року об\’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини у сумі 41280 грн. незалежно від кількості дітей в сім\’ї.
Відсутні підстави відносити допомогу при народженні дитини до об\’єктів індексації, оскільки ця допомога носить цільовий характер. Підтримка купівельної спроможності соціальних виплат, які мають цільовий характер, здійснюється шляхом підвищення їх розміру.

Гоч Інна Анатоліївна, сертифікований аудитор, директор ПАФ \”Експрес-аудит\”
моб.тел. 0673821860

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього