Олександр Ксенжук: Ми програємо інформаційну війну, яка загрожує державності і цілісності України
Перший рік роботи у парламенті підсумував народний депутат України VIII скликання, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Ксенжук.Олександр Ксенжук: Ми програємо інформаційну війну, яка загрожує державності і цілісності України
Перший рік роботи у парламенті підсумував народний депутат України VIII скликання, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Ксенжук.

– Олександре Степановичу, перший рік роботи у Верховній Раді в якості народного депутата минув. Чи був він складним для Вас?

– У політиці я з 2008 року. З 2010 року очолив депутатську фракцію «Фронт Змін» у Хмельницькій обласній раді, а з 2014 був обраний депутатом Верховної Ради від політичної партії «Народний фронт». Рік роботи у парламенті був не простим. Однак вважаю, що певним результатом я можу пишатися. Поправка №213, яку вніс до ЗУ «Про ринок газу», стосується розподільчої системи. Вона дозволить акумулювати до бюджету мільярди гривень. Це кошти, які так необхідні країні і які раніше ніхто не враховував.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про цю поправку.

– Суть цієї поправки полягає у тому, що до її прийняття всі газорозподільні системи використовувалися облгазами безкоштовно. Це був нонсенс, адже облгази стали приватними, а користувалися мережею розподільчих систем на безоплатній основі. А це державне майно, використання якого передбачає сплату коштів за оренду.

– Яку мету Ви ставили перед собою, йдучи до Верховної Ради?

– Хочу бачити Україну такою державою, в якій хотілося б жити. Прикро, коли наші громадяни із заздрістю дивляться на життя у країнах Європи і мріють переїхати туди. Тому розглядаю Україну не як країну наших батьків, а як країну для наших дітей та онуків. Все, що я зможу зробити для цього – зроблю. Це ї є головна особиста мета.

– Останнім часом посилилася критика щодо роботи уряду та Прем’єр-міністра. Як представник прем’єрської політичної сили, чи вважаєте таку критику конструктивною та об’єктивною?

– В Україні йде війна не тільки із застосуванням зброї та армії, але й інформаційна війна. На її підтримку Росія витрачає мільярди. Основними рупорами корупційних звинувачень проти уряду навмисно обрані деякі депутати з коаліції Їх дискредитаційна активність навпаки сприяє ослабленню влади і України в умовах російської агресії, адже нескінченні скандали створюють враження про міжусобиці всередині коаліції й неспроможність української державності, як такої. Тому я переконаний, що такі ігри всередині країни є руйнівними для державності і цілісності України. Однак ми наразі програємо цю інформаційну війну.

– Ми живемо у складний час. Люди відчувають зростання цін, зниження курсу гривні, зростання вартості комунальних послуг, що призводить до незадоволення владою.

– Результати роботи уряду можуть бути непомітні для пересічних громадян. Однак, уряд Яценюка – «рятувальний» Кабмін, якому вдалося зберегти фінансову й бюджетну системи України в умовах війни й падіння світових цін на ключові статті українського експорту: продовольство, метал та залізну руду. В країні виплачуються пенсії й зарплати. Субсидії вже оформлено для понад 3 мільйонів родин – це близько 10 мільйонів українських громадян. На виплату субсидій спрямовано понад 24 млрд. грн. Наступного року видатки на субсидії планується збільшити майже вдвічі.

Створено боєздатну армію: масова модернізація та виробництво нового озброєння; посилено соціальний захист військовослужбовців; в бюджеті 2016 року заплановане фінансування оборони на рівні 5% ВВП (вдвічі вище, ніж стандарти країн НАТО).

Команда Яценюка вперше в історії гарантувала енергетичну безпеку України, підготувала вже два опалювальні сезони. І це – після загарбання агресором 65 з 90 шахт та різкого загострення кризи неплатежів.

Ціна імпортного газу зменшилася з $458 до $250, а наступного року очікується зменшення взагалі до $200 за тисячу кубометрів.

– Як член комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки можете сказати, чи буде тепло в оселях українців цієї зими?

– Нині в газосховищах України накопичено 17 млрд. куб. м. газу, а це на 1 млрд. куб. м. газу більше, ніж минулого року. На складах ТЕС – більше 2 млн. тон вугілля. Тому ми однозначно зиму переживемо благополучно. Однак, хотів би звернути увагу співвітчизників на те, що варто привчитися до економії, нарешті звернути увагу на енерго- і тепло- збереження. Знову ж таки, уряд запропонував чудову програму, яка фінансується Ощадбанком України.

Громадянам, які хочуть встановити котли та енергоощадні технології, держава компенсує від 20% до 40% вартості цих матеріалів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього