Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності
У музеї-студії фотомистецтва відбулося урочисте відкриття виставки робіт талановитого київського фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України Олександра Тимошенка “Знайди себе, знайди свого”, присвяченої річниці Революції гідності.Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності
У музеї-студії фотомистецтва відбулося урочисте відкриття виставки робіт талановитого київського фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України Олександра Тимошенка “Знайди себе, знайди свого”, присвяченої річниці Революції гідності. Загалом автор привіз до нашого міста 162 роботи. Для експонування відібрано 50 фотографій, які відображають трагічні події, що відбулися у Києві 18-20 лютого 2014 року. У заході взяв участь виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський.
Вітаючи автора з відкриттям першої персональної виставки він зокрема зазначив: ”Насамперед дякую Олександру Григоровичу за прекрасну виставку, яка дала можливість усім нам згадати ті важкі, але доленосні події в нашій державі. На жаль загинули кращі сини і дочки українського народу, патріоти нашої країни”. Костянтин Іванович також наголосив, що пам’ять – це не тільки данина минулому. Вона – основа майбутнього. І всі ми повинні бути вдячні людям за їх звершення, за пережиті страждання, біль, в ім’я кращого майбутнього для свого народу, для рідної країни.
Костянтин Чернилевський також розповів гостю, що серед учасників тих буремних подій були і наші хмельничани, зокрема Герой Небесної сотні Артем Мазур, а в Хмельницькому під стінами СБУ загинула ще одна хмельничанка, Герой Небесної сотні Людмила Шеремет, на вшанування пам’яті яких днями відкрито меморіальні дошки.

Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності

З побажаннями подальших творчих успіхів, нових авторських виставок, керівник міста вручив Олександру Тимошенку подяку Хмельницької міської ради і подарунок.
Через фотооб’єктив автор-очевидець протестних акцій у Києві відобразив трагічні події, що змінили хід історії нашої держави та змусили увесь світ говорити про українців, як про націю рішучих і мужніх людей, які повстали проти тиранії і свавілля у власній країні. Унікальні кадри передають атмосферу і настрої, в яких жив Майдан, жила Україна.

Сам Олександр Тимошенко розповідає: “Надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи, я пройшов разом зі своїми побратимами з 26 листопада 2013 року до 18 лютого 2014 року. Як професійний фоторепортер у минулому та як фотохудожник з певним рівнем досягнень впродовж всього часу протистояння на вулицях Києва зробив фотолітопис цих подій. Два поранення, отримані на вулиці Інститутській 18-го лютого 2014 року не дозволили мені відзняти страшну, мужню, але переможну кульмінацію”.

Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності Олександр Тимошенко представив хмельничанам фотолітопис подій Революції гідності

Після тривалого лікування в госпіталі та реабілітації Олександр Тимошенко опрацював архів своїх зйомок та передав його в Головне слідче управління Генеральної прокуратури України. Як постраждалий від неправомірних дій співробітників міліції журналіст, виступає свідком в кримінальній справі зі своїми більше, ніж 2-ма тисячами файлів знімків та 142 відеокліпами.
Олександр Тимошенко щиро подякував міській владі за можливість виставити у Хмельницькому свої роботи: “Тільки ви відгукнулися так щиро і запропонували громаді вашого міста згадати ті буремні події Революції гідності. Звісно, загиблі не можуть побачити ці світлини і згадати події, але у нас є багато поранених, і душею, і тілом, серед них і я, у мене багато від тих подій наслідків. Нам усім потрібно підтримувати оптимізм”.

Спогадами поділився й хмельничанин, учасник тих буремних подій Олександр Климчук, який завітав на відкриття виставки і впізнав на фотографіях своїх бойових побратимів з 31 сотні.
Виставка у музеї-студії фотомистецтва триватиме до 4 березня, тож усі охочі хмельничани та гості міста матимуть можливість побачити унікальні фото, які демонструють драматичні події та стійкість українського народу в боротьбі за гідне майбутнє.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього