ОСББ – поняття та порядок створення
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз\’яснення законодавства щодо правовідносин, які виникають при об\’єднанні співвласників багатоквартирного будинку та порядок реєстрації юридичної особи.ОСББ – поняття та порядок створення
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз\’яснення законодавства щодо правовідносин, які виникають при об\’єднанні співвласників багатоквартирного будинку та порядок реєстрації юридичної особи.
На сьогоднішній день багато власників омріяних нових новобудов отримавши документи «на руки» розпочинають роздумувати як бути далі… ЖЕК чи ОСББ?
Багато хто знає, що таке житлово – експлуатаційна контора, але мало хто знає що таке об\’єднання співвласників багатоквартирного будинку та скептично ставиться до такої форми управління.
Законом України «Про об\’єднання співвласників багатоквартирного будинку» – визначено основні правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об\’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов\’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
По перше, що таке ОСББ та для чого воно потрібне? – найчастіше запитують. ОСББ – це юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна тобто це колегіальний орган для прийняття рішень щодо управління спільною неподільною власністю у багатоквартирному будинку. Рішення ОСББ мають юридичну силу та обов\’язкові для виконання всіма співвласників будинку (незалежно від членства в ОСББ).
За рішенням ОСББ укладатються договори так і розриваються на обслуговування будинків з тими конторами, організаціями, підприємствами, які пропонують кращі послуги за вигіднішими цінами.
ОСББ потрібне перш за все для того, щоб мешканці будинку могли разом керувати своєю спільною власністю та досягати поставленні цілі щодо покращення проживання в будинку.
Для досягнення кінцевої мети щодо створення об\’єднання співвласників багатоквартирного будинку необхідно здійснити наступні кроки:
КРОК 1:
Ініціативна група по створенню ОСББ керуючись Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Наказом «Про затвердження Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень і управителя» повині вивчити основні вимоги та донести їх до співвласників багатоквартирного будинку.
Так на початкових зборах треба розуміти ряд вважливих питань:
– знати всі вимоги законодавства щодо створення ОСББ;
– розуміти, які правила діють всередині ОСББ;
– які функції виконує органи управління ОСББ (правління, контрольно-ревізійна комісія);
– який порядок прийняття рішень ОСББ та скликання загальних зборів;
КРОК 2: Однією із основних вимог є сповісщення (повідомлення) всіх співвласників будинку про скликання загальних зборів по голосуванню щодо створення ОСББ. Необхідно не пізніше, ніж за 14 днів до дати визначених зборів провести сповіщення. Повідомлення можуть бути наступним способом:
особисто під підпис власника квартири, а в разі якщо в будинку є не приватизовані квартири або є власністю підприємства, установи чи організації – лист – повідомлення надсилається міському голові чи керівнику підприємства, установи чи організації;
розміщення оголошення в ЗМІ, на дошках оголошення будинку;
рекомендованим листом-повідомлення через поштове відділення зв\’язку;
КРОК 3: Проведення установчих зборів ОСББ. Збори вважаються дійсними, якщо зібрано кворум, тобто має бути присутні 50%+1. Після проведених організаційних заходів головуючий на зборах виносить питання щодо створення ОСББ. Якщо з даного питання було проголосовано 2/3 виборців «за» створення ОСББ, то далі необхідно розпочинати підготовку по створенню керівних органів та документів для реєстрації ОСББ. Зазвичай на установчих зборах також проводиться голосування щодо обрання голови та правління ОСББ, контрольно-ревізійну комісію, Статут ОСББ, порядок роботи та періодичність скликання загальних зборів, та інші питання щодо ефективної роботи новоствореного об\’єднання.
Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»
Для реєстрації ОСББ уповноважена особа (голова ОСББ, або інша особа за дорученням) подає у Державну реєстраційну службу України:
1. Оригінал і копію Протоколу установчих зборів.
2. Два примірники Статуту ОСББ.
3. Заповнену реєстраційну картку.

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр»
адреса: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, юрист Літвін Олег Юрійович, тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього

ОСББ – поняття та порядок створення
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз`яснення законодавства щодо правовідносин щодо захисту прав споживачів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього