У Хмельницькому втретє відбувся чемпіонат з футболу серед католицької молоді. Про те, як поєднувати спорт і віру, «ВСІМ» розповів співорганізатор турніру отець Олег Жарук.

Отець Олег Жарук: футбол як привід, щоб стати активним християниномОтець Олег Жарук: футбол як привід, щоб стати активним християнином

– Спортивне душпастирство – це відділ у дієцезії, завданням якого є євангелізувати, тобто доносити християнські цінності через спорт, – пояснює священик. – У нашій Кам’янець-Подільській дієцезії, яка включає Хмельницьку і Вінницьку області, такий відділ існує від 2012 року. Спорт є тільки засобом, щоб до молоді наблизити християнські цінності. Протягом року ми організовуємо турніри у трьох групах – футбол для хлопців та дітей і волейбол для дівчат. Головним атрибутом кожного турніру є спільна молитва і участь у Службі Божій. Трапляється також конференція на якусь конкретну християнську чи суспільну тему. Ну і, звісно, сам турнір.

Дієцезіальний чемпіонат у Хмельницькому проводиться вже втретє. Які позитивні здобутки Ви встигли помітити?
– Насправді за ці три роки, відколи ми організовуємо чемпіонат, досить багато чого змінилося. Кожен турнір, який ми проводимо у липні, стає підсумком року. Цей захід об’єднує команди, які прагнуть проявити себе. Насправді, кожен з чемпіонатів був досить унікальним. Кожна команда привносить частинку себе у загальну атмосферу. Найважливіше, що я помітив – це те, що хлопці з різних команд після таких чемпіонатів починають товаришувати. І це дійсно добре. Футбол робить людей суперниками на полі, але видно, що хлопці не зациклюються тільки на перемогах чи іграх. Видно, що чемпіонат – це також можливість взаємного спілкування, здобуття досвіду і спільного проведення часу з такими як ти. За ці роки багато команд підросло, змужніло, їхня гра тепер є набагато кращою, а деякі команди, навпаки почали грати гірше. Але не це важливо, важливо, що ми збираємося разом.

Отець Олег Жарук: футбол як привід, щоб стати активним християнином
– Кожен турнір, який ми проводимо у липні, стає підсумком року, – каже отець Олег Жарук
Скільки за ці роки турнір об’єднав учасників?
– Тепер існує 20 парафіяльних команд, які беруть участь у різних турнірах, які ми організовуємо. Приєднуються також нові команди.

Чи беруть участь у змаганнях тільки прихожани, чи це й учасники, які не ходять до храму? Якщо такі є, то чи спостерігали Ви, скільки з них потім приходять до Церкви?
– Зазвичай ми вимагаємо від команд, щоб у змаганнях брали участь лише гравці, які ходять до храму. І зазвичай більшість із гравців – це активні парафіяни, які беруть активну участь у житті своє парафіяльної спільноти. Однак, знаю декілька випадків, коли за команду грали гравці, які мало ходили до храму або дуже рідко. І коли їх запросили грати, вони почали також активно ходити до храму, на зустрічі молоді, допомагати при храмі. І насправді це дуже класно, що такі ситуації існують. Футбол став для них таким приводом, щоб стати активним християнином.
Чи тяжко організовувати захід, у якому поєднується спорт і віра?
– Сам турнір неважко організувати, тому що я не роблю це сам. У нас існує група людей, яка безпосередньо допомагає під час турніру, маємо також волонтерів. І я дійсно радію, що такі люди знаходяться. Нас тепер також багато знає і у міському спортивному комітеті, і в інших середовищах, і багато людей йде назустріч в організації турніру. Однак, проблема завжди у фінансуванні, відшукуванні спонсорів. Зі свого боку дякую тим, хто відгукнувся на наше прохання.
Знаю, що у Католицькій Церкві проводиться багато заходів, спрямованих на молодь.
– Церква завжди звертала велику увага на молодь, адже молодь – це наше майбутнє. У кожній парафії, де є присутня молодь священик кожного тижня проводить зустрічі під час яких обговорюються актуальні теми, які цікавлять молодь, різні дискусії… Часто молодь зустрічається на спільних зустрічах між парафіями, на так званих днях-зосередженнях, де разом моляться, слухають конференції, відпочивають на природі, грають у футбол… У більших парафіях молодь приєднується до різних акцій як волонтери. Це і допомога старшим і самотнім особам, і виїзди до інтернатів, допомога у різних таборах.

Чим у цьому плані славиться Хмельниччина?
– У Кам’янець-Подільській дієцезії головними заходами, які об’єднує молодь двох областей є Дієцезіальний День молоді, що відбувається 23-25 серпня у Хмельницькому. Під час цих днів молодь бере участь у молитвах, Літургіях, конференціях, спільно проводить час під час забав, ігор. Ця традиція триває уже 15 років. Крім того, щорічно у кінці липня у місті Тиврів Вінницької області проводиться молодіжний фестиваль «Подих життя». Там відбуваються, крім релігійної програми, концерти, майстер-класи. Молодь разом вчиться жити вірою. До менших заходів можна віднести зустрічі, які молодь організовує сама регіонально. Цікавим молодіжним проектом є «Конторка», де молодь збирається раз на два місяці на спільну зустріч. Там разом моляться, дискутують, запрошують цікавих людей.

Що є головною метою цього?
– Насправді головною метою у служінні для молоді є вказати їм шлях до Бога. Заповіді, які дає Бог, не є для них обмеженням, але відкриттям справжньої свободи. З іншого боку, коли вони зустрічаються разом і бачать, що багато з них живуть вірою і нею діляться, це дає справжні плоди. Таким чином матимемо не тільки добрих християн, але добрих громадян, добрих чоловіків і жінок, людей, які допомагають одне одному, людей, які є справжніми патріотами власної країни.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього