Отримання субсидій по-новому
З травня поточного року вступає в силу спрощений порядок оформлення субсидій для населення. Разом з цим у громадян виникає безліч питань щодо отримання, оформлення та інших похідних питань.Отримання субсидій по-новому
З травня поточного року вступає в силу спрощений порядок оформлення субсидій для населення. Разом з цим у громадян виникає безліч питань щодо отримання, оформлення та інших похідних питань.
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено роз`яснення основних кроків, які необхідні для отримання громадянами субсидії.

Крок 1
В квітні – жовтні 2015 року кожна сім`я отримає від ЖЕКів або ОСББ спрощені форми заяв та декларацій для звернення за субсидією до органів соціального захисту населення. Після особистого заповнення їх необхідно занести до органів соціального захисту населення по місцю проживання.

Крок 2
Місцеві органи влади нараховують субсидію після цього декларацію про доходи сім`ї перевіряють в органах Державної фіскальної служби України. Підставою для нарахування субсидій є – якщо витрати на оплату комунальних послуг, виходячи із соціальних норм житла та соціальних норм користування комунальними послугами, перевищує розмір обов`язкової сплати. В квітанції, починаючи з моменту отримання субсидії, буде відображатись розмір субсидій для тих, хто має право на неї. На цю суму зменшується і оплапа, а різниця автоматично перераховується комунальним службам.
Також з 1 травня 2015 року сутьєво змінюється порядок оформлення субсидій:
– Ніяких додаткових довідок не потрібно, субсидія встановлюється лише на підставі даних, які громадяни зазначили в деклараціях;
– Субсидії можуть отримувати навіть і особи, що не зареєстровані за місцем проживання, а являються орендарями житлового приміщення;
– Особам, які станом на 01.05.2015 р отримують субсидії, то їм буде автоматично продовжено ще на рік.
– Субсидії будуть призначатись на 12 місяців (на сьогодні тільки на опалювальний період). Продовження відбуватиметься автоматично, якщо доходи сім`ї не змінились.
Обмеження при отриманні субсидій:
– наявність у власності двох житлових приміщення,
– наявність двох авто;
– наявність працездатних осіб в сім`ї;, що не працюють, неперебувають на обліку в центрі зайнятості, не навчаються;
– якщо сім`я здає житлове приміщення в оренду;
– якщо в сімї були здійсненні покупки, оплата робіт чи послуг, оплата навчання, лікування на суму вище 11760 грн (10 прожиткових мінімумів);
Субсидія не призначається взагалі, якщо на протязі року сім`я здійснила покупку на суму вище 50 тисяч грн.
Відповідальність за достовірність задекларованих громадянами даними перевіряють органи соціального захисту населення, органи фіскальної служби, а також органи Пенсійного фонду. В разі подання особою не достовірність або не повних відомостей в призначені субсидії відмовлять та виплачену суму стягнуть в подвійному розмірі. Якщо в особи, змінились дані, які були задекларовані та впливають на призначення субсидій (наприклад один з членів сім`ї отримав високооплачувану роботу та дохід сім`ї перевищив попередній), то заявник в місячний термін зобов`язується письмово повідомити органи соціального зихисту населення по місцю проживання. В разі неповідомлення – призначену субсидію буде скасовано.

Безкоштовна правова допомога ГО «Юридично-Інформаційний Центр»
за адресою: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього