ОТРК "Грім-2" - сучасне українське озброєння, здатне стовідсотково захистити Україну від Росії
Саме цю суперзброю мав на увазі комбат \”Дніпро – 1\” Юрій Береза, виступаючи на прес – конференції в Луцьку. Що ж воно таке, що сможе внести корінний перелом в хід україно – російського військового конфлікту?ОТРК "Грім-2" - сучасне українське озброєння, здатне стовідсотково захистити Україну від Росії
Саме цю суперзброю мав на увазі комбат \”Дніпро – 1\” Юрій Береза, виступаючи на прес – конференції в Луцьку. Що ж воно таке, що сможе внести корінний перелом в хід україно – російського військового конфлікту?
Оперативно-тактичний ракетний комплекс \”Грім-2\” – це високоточна зброя нового покоління, здатна забезпечити створення надійного щита неядерного стримування для України. ОТРК \”Грім-2\” призначений для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 80 до 290 км. Вага бойового блоку одноступеневої балістичної ракети становить 480 кг. Бойова частина (БЧ) виконана за моноблочною або касетною схемою. Моноблокова являє собою осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу. Касетна БЧ споряджена осколково-фугасними бойовими елементами. Розрахункова площа ураження ракети — більше 10 000 м². Вага ракети з пусковим контейнером довжиною 7,2 м становить 3,5 т. Бортова система управління ракети інерціальна, комплектована системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними). Автоматизована пускова установка комплексу \”Грім-2\” базується на шасі вантажного автомобіля високої прохідності і забезпечена набором систем та обладнання для автономного здійснення підготовки до пуску та пуску ракети, який здійснюється за мінометним типом.
По суті комплекс являє собою аналог російського оперативно-тактичного комплексу \”Іскандер\”.
Проектант – КБ \”Південне\”, та виробник – \”Південмашзавод\”, планували серію у 200 одиниць та початок поставок до ЗСУ в 2015 році. Проте колишній Міністр оборони України Павло Лебедєв, якого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами, 26 червня 2013 року відмовився від програми розробки оперативно-тактичного багатофункціонального ракетного комплексу \”через неефективність використання бюджетних коштів\”.
За словами глави Державного космічного агентства України Юрія Алексєєва, впоратися з таким завданням українські розробники цілком здатні, причому без допомоги зарубіжних колег. Всього на розробку ОТРК потрібно 3,5 мільярда гривень — приблизно 460 мільйонів доларів. Якщо гроші будуть отримані, то, за оцінками Алексєєва, вже в 2015 році збройні сили отримають перші комплекси. Для порівняння, ракетний комплекс \”Іскандер\” обходиться російському бюджету в 1 млрд доларів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього