Пам’ять про воїнів-визволителів житиме у камені Для кожного українського громадянина наближаються важливі історичні часи пов’язані з відзначенням 70-ї річниці визволення від фашистських загарбників.Пам’ять про воїнів-визволителів житиме у камені Для кожного українського громадянина наближаються важливі історичні часи пов’язані з відзначенням 70-ї річниці визволення від фашистських загарбників.

Ця дата пов’язує нас з поколіннями наших батьків, дідів та прадідів, тому ми, як вдячні за свободу нащадки, маємо зробити все можливе для належного проведення запланованих заходів. Саме тому під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Вадима Гаврішка відбулася нарада щодо увіковічення пам’яті про тих хмельничан, які віддали життя за Перемогу.

Вадим Дмитрович зазначив, що Президент України Віктор Янукович підкреслив особливе значення для нашої держави підготовки до святкування чергового ювілею Великої Перемоги, адже 2014 рік – рік 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Тому всі, хто ціною власного життя боровся за волю українського народу, мають бути згадані та увіковічнені у камені.

У ході наради розглянуто ряд питань, що стосуються розміщення на території військового кладовища в обласному центрі меморіальної стели присвяченої 70-ій річниці визволення від України від німецько-фашистських загарбників. Водночас під час наради піднімалося питання встановлення меморіальних стел з іменами Героїв Радянського Союзу і Героїв соціалістичної праці в Хмельницькому.

У ході дискусії Вадим Дмитрович доручив представнику Хмельницької міської ради активізувати роботу по вивченню питання щодо розміщення даного меморіалу у пропонованому місці. Поряд з цим необхідним є уточнення кількості воїнів-хмельничан, які полягли у війні, мужньо обороняючи рідний край. Наразі їх орієнтовна кількість за різними джерелами сягає близько 1500 осіб. Ще одним важливим аспектом даного питання є необхідність вивчення кошторисної вартості проекту. Адже лише маючи відомості про вартість робіт можна говорити про його фінансування з міського і обласного бюджетів. Тому до 20 грудня потрібно вивчити дане питання та надати інформацію для подальшої реалізації цього проекту, – зауважив посадовець.

Наразі уже розроблено макети даних меморіалів, які розробив та представив на нараді Павлович Яків Мар’янович.

Розглядаючи друге питання, полковник Рязанцев Микола Тимофійович звернувся до посадовця з проханням увіковічнити у камені 22 Героїв Радянського союзу, які стояли на обороні Хмельниччини. Розмістити меморіальні плити Микола Тимофійович запропонував поблизу Меморіалу «Слави».

Учасниками наради було досягнуто згоду у питані щодо необхідності детального вивчення та подальшого встановлення зазначених меморіалів відповідно до встановлених термінів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього