Панахида пам’яті о. Климентія Качуровського, який встав на шляху погромниківХмельницький православний молодіжний центр запрошує усіх взяти участь у звершенні панахиди на могилі протодиякона Климентія Качуровського, який загинув 15 лютого 1919 року під час кривавого Проскурівського погрому.Хмельницький православний молодіжний центр запрошує усіх взяти участь у звершенні панахиди на могилі протодиякона Климентія Качуровського, який загинув 15 лютого 1919 року під час кривавого Проскурівського погрому.

Будучи батьком двох малолітніх дітей, він залишався вірним християнському обов’язку. Після початку погрому о. Климентій зібрав єврейських дітей і сховав їх в льосі свого дому, зберігши при цьому немало людських життів. Але головне його чекало попереду. У церкві Різдва пресв. Богородиці у дворі біля входу скупчилося багато переляканих погромом безпорадних людей. До них проривалися вбивці. На їх шляху встав Климентій Качуровський, але був сколотий багнетами. Смерть протодиякона дещо остудила натовп. Люди були врятовані. І сьогодні неподалік від братської могили загиблих під час погрому покоїться під скромним хрестом тіло праведника Климентія Качуровского.

Учасники панахиди зустрічаються біля старого цвинтаря на вул. Кам’янецькій (зупинка \”Обласна дитяча лікарня\”) 15 лютого 2014 р., о 13 годині. Організатори просять по можливості прийти з квітами, свічками, лампадками.

За матеріалами: “Хмельницького порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього