Паралельна реальність: яким могло б бути місто Хмельницький. Виставка у музеї. Побачити, яким міг би бути наш обласний центр вже сьогодні або ж через декілька років, можна на виставці архітектурних макетів та проектів \”Розбудова міста. Проекти реалізовані та нереалізовані\”, яка зараз діє у музеї історії міста Хмельницького.
Побачити, яким міг би бути наш обласний центр вже сьогодні або ж через декілька років, можна на виставці архітектурних макетів та проектів \”Розбудова міста. Проекти реалізовані та нереалізовані\”, яка зараз діє у музеї історії міста Хмельницького.

\”Проект цієї будівлі мене вразив. Вона знаходиться на вулиці Пилипчука, навпроти спортивної школи. Це мав бути культурно-оздоровчий центр – багатоповерхівка у формі яйця із скла\”, – розповідає Світлана Михайлова, директор музею. Однак, будівництво вже кілька років зупинене, і проблема цього довгобуду у тому, що його дуже важко перепроектувати іншим чином. Так і височіє у центрі міста основа цієї споруди примхливої форми, дивуючи хмельничан.

Паралельна реальність: яким могло б бути місто Хмельницький. Виставка у музеї.

А ось – інший проект, який реалізовано, але не так, як він замислювався початково: споруда Хмельницького музею. Ще у 1990-х роках на початку вулиці Шевченка проектувалося будівництво краєзнавчого музею. І це мав бути не просто музей, а музейне містечко, яке б займало весь квартал. Але суцільна криза і подальший розвал СРСР поставили хрест на тодішніх містобудівних планах. На місці майбутнього музейного містечка було збудовано житловий масив, частиною якого є приміщення музею, та й те багато років залишається незавершеним. І своїм виглядом воно лише віддалено нагадує той чудовий проект, який можна побачити хіба що на макеті.

Паралельна реальність: яким могло б бути місто Хмельницький. Виставка у музеї.

Загалом саме архітектурні макети є родзинкою цієї виставки, адже кожен з них робить більш відчутним той чи інший куточок нашого міста. Крім того, кожен макет сам по собі є витвором інженерного містецтва, майже втраченого нині, у час комп’ютерної візуалізації та тривимірної графіки. Але мініатюрні будиночки та вулиці на макетах захоплюють глядача не менше, аніж комп’ютерна реальність.

Найцікавішим експонатом виставки, напевно, є панорамний макет центральної частини міста Хмельницького – у тому вигляді, як її проектували у 1980-х роках. На ньому впізнаємо знайомі вулиці та деякі будинки, дивуємося новим сучасним спорудам, більшу частину з яких у реальності не побачимо вже ніколи. Адже життя внесло такі суттєві корективи у містобудування, що ці перспективні макети зараз видаються якоюсь \”паралельною реальністю\”.

Паралельна реальність: яким могло б бути місто Хмельницький. Виставка у музеї.

Попри бажання, організатори виставки не змогли показати відвідувачам це один цікавий макет будівель, які давно стали звичною частиною Хмельницького. Не змогли через те, що великі габарити \”дорослої іграшки\” не дозволили внести її до виставкової зали – але принаймі на фото ми можемо виправити ситуацію та показати хмельничанам знайомий і водночас незнайомий квартал з 16-поверхівками. У \”паралельній реальності\” вони відомі мешканцям міста не магазином \”Книжковий світ\”, а… кінотеатром \”Шторм\”.

Паралельна реальність: яким могло б бути місто Хмельницький. Виставка у музеї.

Усі проекти та макети, які представлено на виставці, розроблено і виготовлено у хмельницькому проектному інституті \”Цивільпромбуд\” протягом трьох минулих десятиліть.

За матеріалами: “Хмельницького порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього