Пасивні доходи хмельничан активно наповнюють бюджет
За січень-червень 2016 року з відсотків по депозитах та інших пасивних доходів мешканців Хмельниччини до бюджету сплачено понад 18,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, – повідомили в управлінні податків та зборів з фізичних осіб регіонального представництва ДФС.Пасивні доходи хмельничан активно наповнюють бюджет
За січень-червень 2016 року з відсотків по депозитах та інших пасивних доходів мешканців Хмельниччини до бюджету сплачено понад 18,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, – повідомили в управлінні податків та зборів з фізичних осіб регіонального представництва ДФС.

Сума сплаченого ПДФО з депозитних відсотків перевищує минулорічні показники на 2,2 мільйона гривень.

Утримувати з нарахованих на депозитні вклади процентів ПДФО та перераховувати в бюджет суму податку банки зобов’язує закон. Громадяни – вкладники у цьому випадку не виступають податковими агентами та не повинні окремо подавати звітних документів, – наголошують у ГУ ДФС у Хмельницькій області.

Розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню відповідно до Закону
України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 року.

Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.

У 2016 році, відповідно до внесених змін, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього