Пасивні доходи подолян принесли до активу бюджету понад 20 мільйонів гривень
З початку нинішнього року з роялті, дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, та процентів на вклади мешканців Хмельницької області у кредитних спілках до бюджету надійшло 20,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.Пасивні доходи подолян принесли до активу бюджету понад 20 мільйонів гривень
З початку нинішнього року з роялті, дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, та процентів на вклади мешканців Хмельницької області у кредитних спілках до бюджету надійшло 20,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

На думку провідних фахівців регіонального представництва фіскальної служби, така система оподаткування пасивних доходів функціонує завдяки змінам, унесеним до Податкового кодексу законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року.

Відповідно пасивні доходи входять до складу місячного оподатковуваного доходу. До складу пасивних доходів з метою оподаткування ПДФО включено: роялті, дивіденди, проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок та проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках.

За діючим правовими вимогами вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до бюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно податкові агенти – банки та кредитні спілки. Адже банк чи кредитна спілка із нарахованих пасивних доходів самостійно утримує 20 відсотків податку та перераховує їх до бюджету. Власне, при цьому не має значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.

Відповідно до висновків представників громадських інституцій Хмельниччини, пасивні доходи є одним із атрибутів, так званого, податку на розкіш, який у нинішніх непростих економічних умовах повинен мати чітку градацію оподаткування в залежності від фінансового стану громадянина. Передусім пропонується впровадження принципу: маєш більше статків – більше сплачуєш податків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього