ПАТ "Хмельницькгаз" безкоштовно повірило майже 70 тисяч лічильників
В минулому році ПАТ \”Хмельницькгаз\” спільно з державним підприємством \”Хмельницькстандартметрологія\” безкоштовно повірили 68 тисяч приладів обліку природного газу, що майже в 2 рази більше, ніж у 2013 році.ПАТ "Хмельницькгаз" безкоштовно повірило майже 70 тисяч лічильників
В минулому році ПАТ \”Хмельницькгаз\” спільно з державним підприємством \”Хмельницькстандартметрологія\” безкоштовно повірили 68 тисяч приладів обліку природного газу, що майже в 2 рази більше, ніж у 2013 році.
Щоби облік газу був достовірний, періодичну повірку необхідно проводити кожні 5-8 років. Крім того, за минулий рік фахівцями було виявлено 203 випадки втручання в роботу лічильників.
Планова повірка побутових лічильників проводиться повністю за кошти ПАТ \”Хмельницькгаз\”, для цього створені та функціонують сучасні сервісні центри, роботу яких компанія забезпечила найновішим дороговартісним повірочним устаткуванням. Модернізовані сервісні центри функціонують не лише у Хмельницькому, а також у Старокостянтинівському та Кам’янець-Подільському газових управліннях. Демонтаж та монтаж приладу проводять винятково газовики. Відповідно до Закону України \”Про метрологію та метрологічну діяльність\”, плановій повірці підлягають лічильники усіх категорій споживачів. В залежності від типу лічильника, міжповірочний інтервал становить 5-8 років.
На сьогоднішній день більш як 341 тисяча сімей Хмельницької області, а це 87% від загальної кількості газифікованих домоволодінь, забезпечені лічильниками. За 2014 рік кількість приладів обліку збільшилась майже на 3% або на 8, 84 тисяч. Для вчасної повірки лічильника, підприємство має повіряти щорічно не менше 60 тисяч приладів обліку. Але на 2015 рік компанія поки що не забезпечена коштами для проведення повірки в повній мірі, хоча з початку року вже повірено 8,5 тисяч лічильників.
Станом на 10 березня фахівцями дежавної метрологічної служби зафіксовано 43 випадки втручання споживачів у роботу лічильника. Тому у разі встановлення факту втручання з метою зменшення його показань, споживач зобов’язаний сплатити вартість зняття-встановлення приладу, проведення експертизи, вартість нового лічильника, а також відшкодувати суму збитків, завданих газопостачальному підприємству. При цьому, суми нарахувань при виявленні втручання, можуть коливатися від 5 тис.грн. та більше, які споживач зобов’язаний буде сплатити.

ПАТ «ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ»

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього