ПАТ «Хмельницькгаз» проводить щорічний перерахунок вартості газу, спожитого у 2014 році
На початку 2015 року ПАТ «Хмельницькгаз» проведе перерахунок вартості газу побутовим споживачам, які мають лічильники та змінили цінову категорію за підсумками 2014 року.ПАТ «Хмельницькгаз» проводить щорічний перерахунок вартості газу, спожитого у 2014 році
На початку 2015 року ПАТ «Хмельницькгаз» проведе перерахунок вартості газу побутовим споживачам, які мають лічильники та змінили цінову категорію за підсумками 2014 року.
В залежності від обсягу газу, спожитого впродовж року, буде визначено ціну кубометра газу на наступний рік. Це дозволить сім’ям, які економніше користувалися газом і не перевищили об’єм в 2,5 тисячі кубометрів, сплачувати менше.
В середньому, перерахунок проводиться у 3% споживачів та стосується, переважно, домоволодінь, де газ використовується для опалення. Перехід з однієї категорії в іншу складає близько 11 тисяч сімей Хмельницької області.
Листопад і грудень були відносно теплими місяцями, що сприяло значній економії газу. Тому споживачам буде вигідно, щоб контролери зафіксували контрольні показання лічильників. У споживачів, які використовують газ для обігріву приміщень, є всі шанси залишитися в першій категорії або навіть перейти з другої в першу.
«Ми розуміємо, що збільшення вартості кубометра газу суттєво відображається на сімейному бюджеті наших споживачів. Втім, є двосторонній рух – одні споживачі переходять у вищу категорію, інші – в нижчу. І, як показує практика, більшість людей після перерахунку починають платити за газ меншу ціну», – зауважує заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» з постачання та обліку газу Василь Семенюк.
Ціна газу та методика перерахунку регулюються державою, тому ПАТ «Хмельницькгаз» повинен чітко дотримуватись вимог законодавства. Визначити ціну газу на наступний рік у відповідності до обсягу енергоносія, спожитого в попередньому році, вимагає диференційована система оплати, яка діє в Україні з 2007 року. Кожна категорія споживачів має свою ціну за кубометр: ті, хто споживають більше – платять більше, і навпаки. Відповідно, диференціація дозволяє сплачувати менше тим людям, які проживають в невеликих квартирах або будинках та використовують сучасне газове обладнання.
Перерахунок є додатковим стимулом для ощадливого використання енергоносія, адже на сьогодні в Україні обмежена пропозиція природного газу власного видобутку, а імпортний дуже дорогий. Тому необхідно його економити. Потрібно утеплювати приміщення, змінювати газове обладнання на більш енергоефективне, з більшим ККД, а також ні в якому разі не обігрівати житло газовою плитою.
«При заміні застарілого котла на сучасний та більш енергоефективний, економія газу складає 25-30%. До того ж, витрати за встановлення оправдовуються протягом першого ж опалювального сезону,» – інформує головний інженер компанії Олександр Лоб.
Щоб забезпечити своєчасне занесення даних до абонентської бази ПАТ «Хмельницькгаз», а також здійснення коректних перерахунків, протягом грудня-січня контролери абонентських служб області проводять зняття контрольних показань приладів обліку газу. Для зручності споживачів – контролери працюють з 8.00 до 12.00 та з 15.00 до 20.00, а також у вихідні дні. В разі потреби – можна домовитися також в телефонному режимі про день і час візиту. Задля уникнення непорозумінь, обов’язково вимагайте посвідчення у контролера, завірене печаткою та з логотипом компанії.
За словами начальника управління обліку газу та балансів Віталія Рейди, через півроку споживачі мають право зробити перерахунок. «Якщо споживання за 6 місяців 2015 року буде в межах 60% норми першої категорії, тобто, 1,5 тисячі кубометрів, то потрібно звернутися до ПАТ «Хмельницькгаз» із заявою. Ми зробимо перерахунок і ціна буде знижена».
Для вирішення спірних питань щодо нарахувань за газ, абоненти мають право подати заяву на розгляд комісії, що працює у ПАТ «Хмельницькгаз» або записатися на особистий прийом до керівництва компанії за телефонами, зазначеними на нашому офіційному сайті km.104.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього