ПАТ «Хмельницькгаз» провів перші торги на ProZorro
З початку місяця ПАТ «Хмельницькгаз» розпочало роботу в єдиній електронній системі публічних закупівеь ProZorro. Саме з власної ініціативи, задля посилення контролю при здійсненні закупівель та мінімізації впливу людського фактору, компанія приєдналась до нової системи, незважаючи на те, що законодавством не регулюються витрати газорозподільних підприємств.ПАТ «Хмельницькгаз» провів перші торги на ProZorro
З початку місяця ПАТ «Хмельницькгаз» розпочало роботу в єдиній електронній системі публічних закупівеь ProZorro. Саме з власної ініціативи, задля посилення контролю при здійсненні закупівель та мінімізації впливу людського фактору, компанія приєдналась до нової системи, незважаючи на те, що законодавством не регулюються витрати газорозподільних підприємств.

На сьогодні ПАТ «Хмельницькгаз» уже зареєструвалося на електронному майданчику E-Tender та провело перші електронні торги на закупівлю паперу формату А-4. У найближчих планах – проведення відкритих торгів на придбанння ущільнюючих та зварювальних матеріалів. Як відомо, обраний майданчик E-Tender також уже використовують міністерство оборони, Держрезерв, Національний банк України та ін.

«Проведення відкритих торгів через систему публічних закупівель ProZorro, суттєво збільшить кількість постачальників та, відповідно, створить конкуренцію, в результаті чого ми очікуємо зниження цін на рівні 15-20%, – аргументує начальник управління матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Хмельницькгаз» Андрій Любицький. – Оскільки це нова для нас електронна система, то наразі ми проводитимемо відкриті торги на товари зі стандартною специфікацією. Водночас, це буде можливість детально освоїти процес електронних закупівель та повністю перейти на роботу в ProZorro».

Завдяки новій системі вдасться мінімізувати вплив людського фактору на результати закупівель, адже відбір кращої пропозиції проходить автоматично. Також, крім зниження вартості товарів та послуг, збільшиться оперативність та прозорість процедури, розшириться ринок потенційних покупців, максимально долучаться і нові постачальники.

«Сподіваємось, що в нинішній нелегкій фінансовій ситуації компанії, ми відчуємо економічний ефект від проведення відкритих торгів, адже це дозволить економити кошти та зменшити витрати, – зазначає фінансовий директор Олександр Храпицький. – Але, діючі тарифи на розподіл газу, не дадуть можливості суттєво модернізувати зношену газотранспортну систему області, адже для цього необхідні багатомільйонні капіталовкладення».

Додамо, за останніх три роки розмір коштів в інвестиційній програмі «Хмельницькгазу» значно скоротився. Для прикладу, якщо у 2013 році на модернізацію газових мереж та встановлення лічильників підприємству вдалося скерувати близько 60 млн грн. без ПДВ, то в минулому році ця сума сягнула всього 11 млн грн. без ПДВ або 34% від запланованого.

Наразі для ПАТ «Хмельницькгаз» – це і значно спрощена система закупівель, адже не треба готувати багато документів. Разом з тим, порівняно зі старим механізмом, електронні торги значно оперативніші: усього кілька тижнів, порівняно з колишнім багатомісячним очікуванням.

На Хмельниччині уже чимало компаній користуються ProZorro, серед найактивніших – Хмельницька міська рада, ряд військових частин, КП «Південно-Західні тепломережі» та ін..

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього