На Хмельниччині напередодні опалювального періоду відчутно погіршився рівень розрахунків за спожитий природний газ. Станом на 1 вересня борги споживачів-фізичних осіб склали майже 23 мільйони гривень

 ПАТ «Хмельницькгаз» відключило від газопостачання понад 2 тисячі боржників  ПАТ «Хмельницькгаз» відключило від газопостачання понад 2 тисячі боржників
На Хмельниччині напередодні опалювального періоду відчутно погіршився рівень розрахунків за спожитий природний газ. Станом на 1 вересня борги споживачів-фізичних осіб склали майже 23 мільйони гривень.
На сьогоднішній день ПАТ «Хмельницькгаз» відключило від газопостачання понад 2 тисячі боржників задля недопущення подальшого зростання заборгованості за газ, що може призвести до зриву осінньо-зимового (опалювального) періоду. Збільшення заборгованості за спожитий природний газ пов’язано, в першу чергу, з тим, що держава з 1 травня в 1,5 рази підвищила вартість природного газу для побутових споживачів. Водночас подоляни зменшили споживання блакитного палива, порівняно з минулим роком, на 11%, встановивши газові лічильники за державною програмою для комплексного використання газу та частково в категорії плита-колонка (для приготування їжі та підігріву води). Однак, найкраще розраховуються за спожитий природний газ мешканці Кам’янця-Подільського, Славути, Красилова,Ізяслава, Хмельницького та Хмельницького району. Найнижчий рівень розрахунків – в Новоушицькому та Віньковецькому районах.
.
Споживачі, які не розраховуються вчасно за спожитий газ, повинні усвідомити, що ставлять під загрозу не тільки газозабезпечення свого помешкання, а й забезпечення газом області в цілому, особливо в досить непростий для країни опалювальний період
«Якщо родина не має можливості оплатити накопичений борг повністю, наша компанія готова йти назустріч і розглянути можливість реструктуризації боргу, – наголошує перший заступник голови правління компанії Василь Семенюк. – Також малозабезпечені сім’ї можуть звернутися із відповідною заявою до органів соціального захисту населення за місцем проживання для отримання компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі, на газопостачання та оформити субсидію».
У разі несплати рахунків, ПАТ «Хмельницькгаз» буде вимушене відключати споживачів від газопостачання, адже чимало боржників не реагують на попередження. Звертаються у компанію лише після того, як газопостачання припиняється. Для роботи з боржниками та проведення відключень, у ПАТ «Хмельницькгаз» створені та працюють спеціальні мобільні групи по роботі з боржниками, до компетенції яких входить вручення попереджень про сплату боргу протягом десятиденного терміну, а в разі непогашення заборгованості протягом цього строку – від’єднання помешкання від газу. Також до повноважень цих підрозділів входить забезпечення дотримання прав як компанії, так і споживачів.

Відключення відбуваються відповідно до Постанови КМУ від 09.12.99 №2246 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання». Відновлення газопостачання можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, сума якого складає в межаж 350-400 гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього