Павло Гірник. Не здатний жити, як усі
Його називають чи не єдиним в сучасній Україні продовжувачем шевченківських мотивів та інтонацій.Павло Гірник. Не здатний жити, як усі
Його називають чи не єдиним в сучасній Україні продовжувачем шевченківських мотивів та інтонацій. Він – справжній поет, з болем у серці і непокорою в душі. Він вірить у силу слова, яке у нього і страждає, і кричить, і любить.

Павло Гірник – лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, подільський поет, автор 10 поетичних збірок. 30 квітня йому виповнилося 60 років.

За плечима – і літа, і думи, а душа так і не навчилася триматися землі, – підсумував Павло.

Народився у 1956 році, син українського письменника Миколи Гірника. Мати, Тамара Дмитрівна, – етнограф. Закінчив у 1973 році середню школу у місті Хмельницькому. Навчався у Кам’янець-Подільському педінституті на філологічному. Після першого курсу перевівся у Київський педінститут. Закінчив вищі літературні курси в Москві, працював вчителем української мови та літератури в сільських школах та замлітом в обласному театрі ляльок.

Павло Гірник першим відстоював у Хмельницькому незалежність. На початку 90-х років ХХ століття був редактором рухівської газети «Пробудження». І тоді, і зараз для нього Україна завжди була понад усе.

Він не здатний жити як усі, життя на видноті йому не притаманне. Поет втік від міської метушні та нещирості людей. Оселився в селі, де чистіші повітря і мова. Живе так, як уміє. І пише вірші.

До ювілею подільського поета в рамках телепроекту «Читаємо» на телеканалі Поділля-Центр відомі хмельничани прочитали низку його творів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього