Сім’ю майбутнього першокласника чекають серйозні зміни – дитина готується вступити до школи. І багато в чому успішність дитини залежить від правильної батьківської позиції. Саме в першому класі і діти і батьки складають свій перший іспит, який може визначити всю подальшу долю дитини, адже поганий шкільний старт часто стає першопричиною всіх майбутніх невдач

Підготовка дитини до школи. Що потрібно знати батькам щоб малюк отримав задоволення від навчанняПідготовка дитини до школи. Що потрібно знати батькам щоб малюк отримав задоволення від навчання

Сім’ю майбутнього першокласника чекають серйозні зміни – дитина готується вступити до школи. І багато в чому успішність дитини залежить від правильної батьківської позиції. Саме в першому класі і діти і батьки складають свій перший іспит, який може визначити всю подальшу долю дитини, адже поганий шкільний старт часто стає першопричиною всіх майбутніх невдач.

Що ж таке «готовність до навчання в школі»? Зазвичай, коли говорять про готовність до шкільного навчання, мають на увазі такий рівень фізичного, психологічного і соціального (особистісного) розвитку дитини, який необхідний для успішного засвоєння шкільної програми без шкоди для її здоров’я. Отже, поняття «готовність до навчання в школі» включає: фізіологічну готовність до шкільного навчання, психологічну та соціальну або особистісну готовність до навчання в школі. Фізична готовність передбачає: зріст , вагу, пропорції та інші показники, що відповідають середнім нормам фізичного розвитку дітей; розвиток дрібних рухів кистей рук і пальців; стан органів зору і слуху; правильну поставу. Психологічна готовність передбачає: мотиваційну готовність (прагнення до набуття знань, одержання статусу школяра), емоційно-вольову готовність (самостійність, дисциплінованість, ініціативність, уміння розрізняти та стримувати свої емоції), готовність пізнавальних процесів (уміння концентрувати увагу, уміння запам\’ятовувати те, що потрібно для розуміння нового матеріалу, уміння порівнювати, уміння узагальнювати), комунікабельна готовність (встановлювати контакт з дітьми, працювати в групі – саме тому підготовка дитини до школи має проходити в групі), особистісна готовність (формування самооцінки, уявлення себе в часі – минулому. сьогоденні , майбутньому, відповідальність за свої дії і вчинки). Саме тому важлива не тільки фізична готовність дитини, але й психологічна.

Дехто з батьків вважає, що дитину можна підготувати дуже швидко перед самою школою, посилено займаючись. Але це рішення не можна вважати правильним, тому що така «експрес підготовка» може сприяти психологічному перевантаженню дитини. Саме тому завдання батьків намагатися підготувати дитину до школи заздалегідь, щоб поліпшити їй подальше навчання та попередити шкільну неуспішність. Найбажаніше починати готуватися до школи за 2 роки до вступу у школу. Також слід дотримуватись графіка занять – вони мають відбуватись в один той самий час 2-3 рази на тиждень, слід дотримуватись і графіка способу життя – слідкувати за часом сну, відпочинку та ігор, це дасть змогу фізіологічно звикнути малюку до нових обов’язків та полегшить адаптацію. Ще одне питання яке хвилює батьків – в якому віці найкраще віддати дитину до школи? «Моя дитина з трьох років читає, рахує, вміє писати прості слова. Їй напевно, нескладно буде вчитися в першому класі », — часто можна почути від батьків. Проте навички, набуті дитиною в письмі, читанні і рахунку ще не означають, що дитина психологічно дозріла змінити діяльність з ігрової на навчальну. Крім того, необхідні особистісні якості та мислення малюка просто не встигають розвинутися, не вистачає ні часу, ні сил. Тому слід звертати увагу не на вікові особливості дитини, а на індивідуальні, зокрема на психологічну готовність до навчання. Не важливо чи піде ваша дитина у школу в 6 чи 7 років, головне щоб вона отримувала задоволення від навчання, а це залежить від сукупності фізичної та психологічної готовності.

Психологічний центр «Інсайт» пропонує курс підготовки дитини до школи, який включає в себе інтелектуальний розвиток дитини (базова освіта – математика, читання, письмо, постановка руки до письма, англійська мова, основи фізики, біології, астрономії) та психологічну готовність (розвиток емоційно-вольової сфери, формування здатності до самоаналізу та самоконтролю, розвиток пізнавальних процесів, розвиток мотиваційної складової). Курси доповнені психологічними тренінгами розвитку особистості (знайомство та контроль власних емоцій) та театральною студією. Навчання малюків проходить у групі (8 дітей), що дає змогу соціалізуватися дітям та навчитися знаходити спільну мову з однолітками. Курс розрахований на 1 або 2 роки навчання, залежно від індивідуальних особливостей малюка. Навчайтесь із задоволенням разом з нами!

Практикуючий психолог психологічного центру «Інсайт»
Орєхова Юлія

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном 097 665-08-45, 097 547-87-72, 70-79-90, та за адресою м. Хмельницький Проспект Миру 94а Психологічний центр «Інсайт».

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту

Сім’ю майбутнього першокласника чекають серйозні зміни – дитина готується вступити до школи

Підготовка дитини до школи. Що потрібно знати батькам щоб малюк отримав задоволення від навчання

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту