Підприємці Хмельниччини користуються новаціями Кабінету Міністрів
Платники податків Хмельниччини заявили 4,5 мільйона гривень для податкового компромісу за сім тижнів дії цього проекту.Підприємці Хмельниччини користуються новаціями Кабінету Міністрів
До Державної фіскальної служби Хмельницької області з часу набрання чинності закону про податковий компроміс надійшло 13 заяв від платників податків краю на загальну суму 4 мільйони 660 тисяч гривень. Про це повідомляє завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Хмельницькій області Віктор Чиж.
Подільська.info раніше повідомляла про те, що скористатися правом на податковий компроміс хмельничани можуть до 16 квітня 2015 року.

У рамках податкового компромісу до державного бюджету уже надійшло понад 170 тисяч гривень. Загалом за розрахунками бюджет в результаті такої юридичної угоди бюджет може отримати значні додаткові надходження.

На умовах податкового компромісу сплаті до бюджету підлягає лише 5 відсотків від суми раніше занижених платником податкових зобов’язань. Інші 95 відсотків суми своєчасно несплачених податків вважатимуться погашеними.

Закон щодо податкового компромісу був ухвалений Верховною Радою 25 грудня 2014 року і набув чинності 17 січня цього року. Ним врегульовано режим звільнення платників від юридичної відповідальності за заниження зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств у податкові періоди до 1 квітня 2014 року (в межах строку давності, визначеного Податковим кодексом України).

Передбачено винятково добровільну участь платників у податковому компромісі. За законом, ініціативу щодо застосування процедури компромісу виявляє безпосередньо платник, подаючи до органів Державної фіскальної служби уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань, а в окремих випадках – заяву про намір досягнути податкового компромісу.

Згідно із законом, дія вчинена платником податків або його посадовими особами, що призвела до заниження податкових зобов’язань, якщо такі зобов’язання уточнені за процедурою податкового компромісу та сплачені до бюджету, не вважається умисним ухиленням від сплати податків. Таким чином, у разі застосування податкового компромісу буде декриміналізовано всю господарську операцію платника, включно із діями з ознаками підробки податкової декларації.

На прийняття рішення щодо участі у процедурі податкового компромісу та подання відповідних документів до контролюючого органу платник має 90-денний термін з дня набуття чинності законом. Враховуючи дату введення законодавчого акту в дію, цей термін збігає 16 квітня 2015 року.

З наступного дня після подання платником податків уточнюючого розрахунку застосовується процедура досягнення компромісу, яка, відповідно до закону, може тривати не більше 70 календарних днів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього