Підприємства Хмельниччини отруюють вінничан
Підприємства Хмельницької області та власники маєтків, котрі розташовані вздовж річки Південний Буг несанкціонованими та неочищеними скидами забруднили річку на стільки, що показники деяких хімічних та біологічних забруднювачів перевищують гранично допустимі норми в рази.Підприємства Хмельниччини отруюють вінничан
Підприємства Хмельницької області та власники маєтків, котрі розташовані вздовж річки Південний Буг несанкціонованими та неочищеними скидами забруднили річку на стільки, що показники деяких хімічних та біологічних забруднювачів перевищують гранично допустимі норми в рази. Про це повідомляє джерело у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Серед підприємств, котрі забруднюють річку неочищеними стоками, – «Наркевицький цукровий завод». Під підозру потрапила і «Хмельницька маслосирбаза» і торгова марка «Насолода» і кілька ресторанів обласного центру, розміщених неподалік Південного Бугу. Однак ні підтвердити, ні спростувати свої здогадки фахівці-екологи не можуть на сто відсотків через те, що здійснення перевірок на цих підприємствах заборонено постановою Кабінету Міністрів України. Тому висновки наразі зроблені лише на підставі лабораторних досліджень проб води, які, до прикладу, за показником наявності палички сальмонели в районі парку імені Чекмана перевищують граничні норми у кілька разів. Нині представники державної екологічної інспекції, з огляду на кричущий стан річки Південний Буг та загрозу екологічної катастрофи загальноукраїнського масштабу, направили звернення до КМУ із проханням дозволити в порядку виключення здійснити перевірки підприємств на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства. Адже стан води у річці несе загрозу здоров’ю мешканців Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей.
Варто зазначити, що у той час, як хмельничани п’ють воду із Чернелівського водосховища, мешканці, до прикладу, Вінниці, Кіровоградщини, Миколаївщини (зокрема, мешканці Первомайська) та Одещини.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього