Пенсіонери-волонтери Хмельниччини ремонтують БТРи для АТО
Колишні слюсарі та автотехніки з Городка створили ремонтну бригаду для відновлення старої військової техніки.Пенсіонери-волонтери Хмельниччини ремонтують БТРи для АТО
Колишні слюсарі та автотехніки з Городка створили ремонтну бригаду для відновлення старої військової техніки.

Шістьох пенсіонерів, що згуртувалися заради доброї справи і активно відновлюють техніку для українських захисників, знають на Городоччині всі. Як повідомляють журналісти Хмельницький.depo.ua, люди називають цих майстрів \”соцбезом бронетехніки\”. Не зважаючи на поважний вік, працюють чоловіки анітрохи не гірше за молодих – що, втім, з урахуванням досвіду і не дивно.

А в бригаді працюють люди з багаторічною практикою. При цьому пенсіонери вони не за віком, а по інвалідності – мають вади здоров\’я. Наймолодшому майстру 49 років, найстаршому – 65. Кожен має певний фах, який дозволяє якісно робити авторемонтні роботи.
Пенсіонери-волонтери Хмельниччини ремонтують БТРи для АТО
За чотири місяці – а працювати команда почала з березня – відремонтували вже вісім БТРів. На черзі – дев\’ятий.

Уся техніка – виробництва ще 1960-1980-х років. БТРи та БРДМи зберігалася на території однієї з військових частин сусіднього – Ярмолинецького – району і з часом перетворилися ледь не на металобрухт. Уклавши угоду з військовими, волонтери перевозять техніку до Городка, а там вже в гаражах одного з заводів, де умільці облаштували ремонтну майстерню, доводять її до ладу.

На момент візиту журналістів, чоловіки вперше працювали над завданням від прикордонників. Робота була термінова – за 3 дні реставрувати два ЗІЛи радянських часів.
Пенсіонери-волонтери Хмельниччини ремонтують БТРи для АТО
\”Ми коли забирали цей БТР, стала нагальна така потреба в ремонті двох ЗІЛів. Це – тягачі для артилерії. Вони мають бути якнайшвидше відремонтовані і зроблені\”, – розповідає підприємець-меценат Михайло Воротний, що допомагає волонтерам у їх благородній справі.

Ремонт одного БТР коштує від 6 до 12 тисяч гривень. Запчастини знайти не просто. Кошти на їх придбання – ще важче. Тому в хід йдуть давні знайомства та вміння майстрів, які можуть власноруч виготовити деталі для заміни.

Чоловіки працюють від зорі і до зорі, розуміючи, що там, на фронті, з нетерпінням очікують на військову техніку. Кожній відремонтованій машині дають своє ім\’я. \”Була в нас машина названа на честь Надії Савченко. Був – \”Крим\”, бо то – Україна, а ще – \”Артек\”. Як лягає на душу, так і називаємо, – розповідає учасник ремонтної бригади Дмитро Кузьменко. – Цей в нас буде називатись в античесть Володимира Путіна – під номером \”ПТН-ПНХ\”.

Девіз бригади \”соцбез бронетехніки\” з Городка – \”Все для перемоги\”. Ані нагород, ані премій за свою роботу волонтери не чекають. Чекають лише миру. Переконані, що мають мужньо витримувати \”фронтовий тил\”. Задля цього, кажуть, і надалі працюватимуть не покладаючи рук.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього