Передвиборчі пристрасті у Дунаївцях
Василь Гандзюк, голова Дунаєвецької районної громадської організації «Контроль громади», каже: їхнє невеличке містечко почали відвідувати невідомі гості зі столиці. І стверджує: їх приваблюють не місцеві визначні місця: «Наш Дунаєвецький район зараз перетворився на маленький Київ. Повно машин з київськими номерами, ходять хлопці спортивної статури, щось вони наглядають, чогось вони вичікують».Передвиборчі пристрасті у Дунаївцях
Василь Гандзюк, голова Дунаєвецької районної громадської організації «Контроль громади», каже: їхнє невеличке містечко почали відвідувати невідомі гості зі столиці. І стверджує: їх приваблюють не місцеві визначні місця: «Наш Дунаєвецький район зараз перетворився на маленький Київ. Повно машин з київськими номерами, ходять хлопці спортивної статури, щось вони наглядають, чогось вони вичікують».

Активіст переконує: насправді візитери тут для того, щоб проконтролювати і «допомогти» дунаївчанам обрати правильного мера. А ще стверджує: агітувати почали задовго до офіційного старту передвиборчої кампанії.

«Приїхали депутати Верховної Ради нас сесію районної ради, з трибуни закликають відкрито голосувати за свою політичну силу. І коли ми, майданівці, виступили проти цього, сказали, що ще виборча агітація не почалася, один з депутатів сказав: «А хто буде дзякать, ми з тим розберемося», – каже Василь Гандзюк.

За словами активіста, розбиралися з дунаєвецькими захисниками закону і на минулорічних парламентських виборах. Згадує, сам отримав стусанів за свої переконання. Цьогоріч, каже, поки що без бійок, проте, чим ближче до виборів, тим більше бруду.

Однак подібних суперечок та антиагітації цього року в області значне менше, – констатують активісти громадського руху «Чесно». Кажуть, ця передвиборча кампанія відзначилася беззмістовністю.

«Ми стикалися з такою ситуацією, що кандидат без своєї листівки навіть не знає, що він буде робити на окрузі. Ну, це смішно», – каже Олег Черненко, координатор громадського руху «Чесно» в Хмельницькій області.

А от мандри кандидатів з однієї партії до іншої пов’язують із недостатньою політичною зрілістю суспільства.

«У багатьох людей немає якоїсь сталої політичної позиції, і на місцевому рівні партії не сприймаються місцевими політиками як ідеологічні інструменти. Вони міняють партії в залежності від певної кон’юнктури, від певних політичних віянь», – коментує Андрій Попик, координатор громадянської мережі «Опора».

Громадські активісти наголошують: головне, аби передвиборчі політичні ігри не перешкодили громадянам зробити свідомий вибір та реалізувати своє гарантоване державою право на волевиявлення.

Детальніше – у сюжеті \”Поділля-Центр\”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього