Переселенці – активні члени кам’янецької громади
Переселенці, які переїхали до нашого міста з Автономної Республіки Крим та східних областей України вважають себе кам’янчанами, а Кам’янець – одним із найкращих міст, де проживають надзвичайно чуйні та привітні люди.Переселенці – активні члени кам’янецької громади
Переселенці, які переїхали до нашого міста з Автономної Республіки Крим та східних областей України вважають себе кам’янчанами, а Кам’янець – одним із найкращих міст, де проживають надзвичайно чуйні та привітні люди.

Про це вони повідомили під час круглого столу на тему \”Переселенці – проблема,або ресурс” за участю заступника міського голови Сергія Бабія, представників департаментів, управлінь та служб, які співпрацюють з тими, хто вимушено покинув рідні домівки.

Станом на 1 січня 2016 року в Кам’янці зареєстровано на обліку 563 особи з числа переселенців. Така кількість змушує активно говорити про проблеми та потреби цієї категорії населення.

З перших днів початку своєрідної внутрішньої міграції, у Кам’янці почали допомагати переселенцям. Чимало питань для вирішення взяла на себе міська влада, волонтери. Допомагали з придбанням одягу, продуктових наборів, медикаментів та вітамінів для дітей.

Як зауважила директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Побережна, задля подолання проблеми браку спілкування між переселенцями, було організовано групи взаємопідтримки, які до цього часу проводяться два рази на місяць.

Кроком назустріч стало й те, що в дитячих мистецьких закладах було безкоштовно організовано навчання для дітей, які переїхали з АРК Крим та східних областей.

Наразі міська влада співпрацює з переселенцями щодо реалізації окремих мистецьких та культурних проектів. Успішним прикладом стало втілення в життя ідеї Ірини Шухтуєвої, яка переїхавши до Кам’янця, запропонувала на території Старої фортеці започаткувати проект переодягання в історичні костюми різних епох. Відтепер пані Ірина допомагає під час святкових заходів з костюмованими дійствами.

Серед ідей, які мріють реалізувати переселенці – відкриття в Кам’янці кіношколи.

\”Кам’янець-Подільський – місто, яке вирізняється серед інших тим, що тут допомагають, відгукуються на пропозиції і навіть з владою можна поспілкуватися відкрито”, – зазначає переселенка Людмила Чаплигіна.

Проте, є у людей, які переїхали з Криму та Донецької і Луганської областей, і певні проблеми.

Як зауважив заступник міського голови Сергій Бабій, невирішеним залишається питання забезпечення житлом. Проте вирішити його без підтримки держави неможливо.

Пообіцяв він від імені мера та громади міста і в подальшому співпрацювати з тими, хто обрав наше місто для свого місця проживання та допомагати у вирішенні важливих питань.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього