Переселенцям з Хмельницької області в Росії відмовили в статусі біженців
С проханням легалізації в Алтайське Управління федеральної міграційної служби звернулась колишня мешканка Хмельницької області Надія Суртаєва, але отримала відмову.Переселенцям з Хмельницької області в Росії відмовили в статусі біженців
С проханням легалізації в Алтайське Управління федеральної міграційної служби звернулась колишня мешканка Хмельницької області Надія Суртаєва, але отримала відмову.
На думку місцевих чиновників, самі переселенці навели досить дивні аргументи свого рішення. Жінка заявила, що вона побоюється за долю своїх дітей, зокрема її 16-річного сина, якого погрожували забрати до українського війська. На цілком слушне зауваження, що призов в Україні здійснюється з 18 років, вона не розгубилась – мовляв, він хоче служити в російській армії.
Такі інциденти трапляються з дуже простої причини: переселенці хочуть скористатись держпрограмою з надання сприяння добровільному переселенню до Росії співвітчизників, згідно якої вони можуть претендувати на компенсацію за переїзд і провезення майна, оренду житла за півроку і допомогу від 10 тисяч до 20 тисяч рублів на кожного члена сім\’ї. Крім цього переселенцям допомагають працевлаштуватися через службу зайнятості населення.
За словами начальника відділу по роботі із співвітчизниками, біженцями і вимушеними переселенцями УФМС по Алтайському краю Іди Кочергової, громадяни України, які приїжджають в РФ на час військового конфлікту, не є ні біженцями, ні вимушеними переселенцями.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього