Із початком місяця в області змінюється порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам
Переселенцям  з Луганщини, Донеччини та Криму змінили порядок виплати пенсійПереселенцям  з Луганщини, Донеччини та Криму змінили порядок виплати пенсій

Із початком місяця в області змінюється порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам. Ці зміни відбуваються на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року за №167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Нею, зокрема, передбачено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
Починаючи з 1 липня 2016 року, виплата пенсій та щомісячного довічного грошового утримання за рахунок коштів Державного бюджету, коштів Пенсійного фонду України пенсіонерам із числа внутрішньо переміщених осіб здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, яка одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.
Варто зауважити, що на впорядкування та оновлення даних переселенцям із анексованого Криму та зони АТО держава виділила місяць часу. Для оформлення електронного пенсійного посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, усі пенсіонери із числа внутрішньо переміщених осіб (які раніше отримували пенсію через Ощадний банк, та які вперше відкрили рахунок в Ощадному банку) до 30 червня повинні звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку, та надати необхідні документи. До вичерпного переліку потрапили: заяву про виготовлення пенсійного посвідчення (платіжної картки); паспорт; довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи; довідка тимчасово переміщеної особи; фотокартка.
У разі неподання таких даних з 1 липня 2016 року виплата пенсій переселенцям буде призупинена.

Для довідки: Станом на 01.06.2016 року в області 2034 пенсіонерам із числа внутрішньо переміщених осіб проводиться виплата пенсій. З них 838 отримують пенсії через підприємства поштового зв’язку та різні банківські установи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього