На Хмельниччині на користь дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування відшкодовано чверть мільйона гривень. Під час перевірок з\’ясувалося, що в інтернатних та професійно-технічних навчальних закладах ігнорують права дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на матеріальне забезпечення, виплату соціальних допомог після закінчення навчання. Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.На Хмельниччині на користь дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування відшкодовано чверть мільйона гривень. Під час перевірок з\’ясувалося, що в інтернатних та професійно-технічних навчальних закладах ігнорують права дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на матеріальне забезпечення, виплату соціальних допомог після закінчення навчання. Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

Наприклад, лише після втручання прокурора Летичівського району трьом випускникам Голосківського професійного аграрного ліцею з числа дітей цієї категорії виплачено 19 тисяч гривень допомоги. За реагування прокуратури м.Хмельницького неповнолітні сироти, які навчалися в місцевих закладах, одержали 84 тисячі гривень одноразових виплат при працевлаштуванні та компенсації на придбання одягу і взуття. Такі ж порушення виявлено у діяльності Волочиського аграрно-промислового ліцею, де після перевірки прокуратури трьом дітям-пільговикам відшкодовано 21 тисячу гривень.
Результативною була і прокурорська перевірка у Балинському вищому професійному училищі Дунаєвецького району: тринадцять учнів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали грошову компенсацію за харчування.
Окрім того, посадові особи інтернатних закладів не вживають заходів до захисту прав вихованців на отримання аліментних виплат.
Так, прокуратура області виявила, що адміністрація Вовковинецької загальноосвітньої школи-інтернату використала 18,6 тис. гривень аліментів як благодійні внески на придбання побутової техніки. Хоча за законом повинна була зараховувати їх на особові рахунки дітей. Після втручання прокуратури області усі кошти перераховано вихованцям.
На порушення прав дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо своєчасного і в повному обсязі отримання аліментів реагували й прокурори Волочиського, Городоцького, Ізяславського, Красилівського, Полонського районів та інші.
Загалом за втручання органів прокуратури області поновлено права 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на їх користь відшкодовано майже 300 тисяч гривень соціальних виплат, до відповідальності притягнуто винних посадовців інтернатних та навчальних закладів. Прокуратурою області внесено подання про усунення порушень законодавства щодо соціального захисту цієї категорії дітей.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього