Першочергові дії, якщо Ваш банк став неплатоспроможним. Поради вкладникам банків.
На сьогоднішній день банківська система переживає не найкращі часи. Фінансова, економічна криза призводить до того, що ряд комерційних банків все частіше стають неплатоспроможними.Першочергові дії, якщо Ваш банк став неплатоспроможним. Поради вкладникам банків.
На сьогоднішній день банківська система переживає не найкращі часи. Фінансова, економічна криза призводить до того, що ряд комерційних банків все частіше стають неплатоспроможними. Так на сьогоднішній день за даними Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб значна кількість фінансових установ знаходияться на стадії ліквідації, з переліком можна ознайомитись на сайті Національного Банку України, а також на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, зазначено банки в яких введено тимчасову адміністрацію.
Але разом з цим громадяни, що опинились в такій ситуації повині здійснити ряд необхідних дій:

КРОК 1
Ознайомтесь з інформацією про те що банк, в якому Ви зберігали свої кошти, визнано неплатоспроможним.
З даною інформацією Ви може ознайомитись в офіційних ЗМІ (газетах «Урядовий кур\’єр», «Голос України», інтернет сайтах Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб).
Тимчасова адміністрація запроваджується строком до 3 місяців, а для системоутворюючих банків – до 6 місяців.

КРОК 2
Впевніться, що Ваш вклад гарантується фондом.
Відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Фонд відшкодовує кошти в гривнях або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифікату включаючи відсотки на раховані на такі кошти.

Випадки по яких Фонд не гарантує кошти:
1. передані банку в довічне управління;
2. за вкладом у розмірі менше 10 грн;
3. за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред\’явника;
4. розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття НБУ рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможниж не минув 1 рік;
5. розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, субєкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на винекнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття НБУ рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув 1 рік;
6. розміщені на вклад власником істотної участі банку;
7. розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні або має інші фінансові привілегії від банку;
8. за вкладом у банку що є предметом застави та забезпечує виконання зобов`язань вкладника перед цим банком, в обсязі таких зобов\’язань;
9. за вкладам у філіях іноземних банків;
10. за вкладам у банківських металах;
11. розміщені на рахунках фізичних осіб – суб\’єктів підприємницької діяльності;

КРОК 3
Ви маєте правом на отримання коштів за вкладом у неплатоспроможному банку під час тимчасової адміністрації
Під час тимчасової адміністрації вкладники можуть отримати до 200 тисяч гривень своїх коштів, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття НБУ рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Виплати здійснюються лише за договорома, строк дії яких закінчився та за договорами банківського рахунку (поточні, карткові рахунки) вкладників.

КРОК 4
Ви можете отримати відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду у період ліквідації банку
Виплати відшкодування починаються не пізніше 7 днів з дня прийняття рішення про ліквідацію банку всім вкладникам кошти яких гарантуються фондом, незалежно від дати закінчення строку дії договору.
Вкладники мають право впродовж 30 днів з дня початку виплат отримати гарантовану суму за рахунгок Фонду, якщо Ви не звернулись до банку протягом 30 днів з дня початку виплат, тоді Вам необхідно подати заяву на ім`я директора – розпорядника Фонду прот відшкодуваня коштів за вкладами.

КРОК 5
Ви можете заявити про свої кредиторські вимоги.
Для того, щоб отримати відсотки нараховані на Ваш вклад під час дії тимчасової адміністрації Вам необхідно пред\’явити свої кредиторські вимоги до банку у вигляді письмової заяви на ім\’я уповноваженої особи Фонду на ліквідацію. Заяву необхідно подати впродовж 30 днів з дня опублікування відомостей про ліквідацію банку та призначення ліквідатора.

В разі виникнення запитань звертайтесь за адресою: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41, юрист,. Літвін Олег Юрійович.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього