Інновація діє з третього липня. Раніше ця процедура коштувала 65 гривень. За повторний витяг з ДЗК доведеться викласти 53 гривні, а за виправлення технічних помилок 161 гривню

Первинна реєстрація земельних ділянок стала безкоштовною
Первинна реєстрація земельних ділянок стала безкоштовною

Інновація діє з третього липня. Раніше ця процедура коштувала 65 гривень. За повторний витяг з ДЗК доведеться викласти 53 гривні, а за виправлення технічних помилок 161 гривню.

Як повідомили у Головному управлінні Держземагентства у Чернівецькій області, 3 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо скасування плати за внесення відомостей до Держаного земельного кадастру та змін до них».

Відповідно до цього Закону, зокрема скасовано плату за державну реєстрацію земельної ділянки, державну реєстрацію обмежень у використанні земель, внесення відомостей до ДЗК про землі в межах адміністративно-територіальних одиниць, внесення змін до відомостей. Водночас надання відомостей із ДЗК (у тому числі – і витягів) є платним, окрім випадків, визначених законом.

Це нововведення навряд чи можна назвати корисним. Це, радше, чергове популістське рішення. Безкоштовною стає тільки первинна реєстрація земельної ділянки та прав на неї у разі приватизації чи набуття на неї права іншим шляхом. Водночас надання відомостей про цю ділянку, витягу з реєстру перед продажем, даруванням, спадкуванням, заставою тощо і далі є платним s лягає на плечі власника. Раніше, коли людина приватизовувала земельну ділянку чи виготовляла технічну документацію, ці відомості вносили до земельного кадастру. За це власник сплачував 120 гривень. Так ось саме цей платіж нині скасували. Це лише мізерна частина із загального списку витрат. Не виключено, що аби компенсувати скасування цього платежу, підвищать плату за витяг із реєстру.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього