Пожежа табору ромів на сміттєзвалищі у минулому році не відбила в його мешканців бажання корпатися у міському смітті. В цьому переконалися учасники наради на чолі з губернатором Корнійчуком

Багаторічні розмови про необхідність роздільного збиранняття сміття у Хмельницькій області особливого результату не дали. З накопиченого у минулому році сміття в області – а це 278 тис.тонн – лише 1% офіційно передано на заготівельні пункти вторсировини.

На нараді, що минулого тижня відбулася в облдержаадміністрації з’ясували, що загалом, на 765-ти звалищах та полігонах області накопичено майже 300 тис. тонн відходів, які займають площу біля 600-от гектарів. Більшість полігонів є перевантаженими та потребують розширення або закриття

В області функціонують 7 перевантажених полігонів, які потребують розширення або закриття у містах Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, Старокостянтинові, Славуті, Шепетівці, Дунаївці.

Найгостріше стоїть проблема захоронення твердих побутових відходів в містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Нетішин. Тривалий час полігони по захороненню побутових відходів цих міст вичерпали свої проектні потужності, чим створюється загроза виникнення надзвичайних ситуацій.

Особливо гостра проблема у містах Хмельницький та Кам’янець–Подільський, де терміново необхідно будувати нові полігони та сміттєпереробний завод. 75% усіх ТПВ накопичують у м. Хмельницький та Кам’янець-Подільський :

– 61,4% ТПВ захоронено у м.Хмельницький – 13,6% – у м. Кам’янець-Подільський

Роздільний збір проводиться лише у 6 містах: Хмельницький, Славута, Кам’янець-Подільський, Волочиськ, Старокостянтинів, Нетішин. Правда, якість і об’єм цього збору такий, що 99% сміття потрапялє на полігони

Що ж до появи в у області сміттепереробних заводів, то їх найближчим часом в області не з’ явиться. Навіть в обласному центрі є лише наміри і ніякої конкретики. Висловлювання міського голови Симчишина з цього приводу процитував член Громадської ради при мерії Олександр Кривий:  “по вирішенню питання сміттєпереробки, було сказано6 що сміттєпереробний завод буде будуватися за кошти міжнародних кредитних організацій у вигляді Комунального підприємства ,або концесії із частками 50% на 50%. Конкурсу проектів в такому випадку не буде , а будуть тільки залучатися кредитні кошти міжнародних кредитних організацій під мінімальні відстокові ставки. Дата реалізації 2020-2021 рік ,як завжди кожен мер планує щось на тоді , коли він може мером вже і не бути, а поки буде тільки відкачування газу і 13% в місцевий бюджет від суми проданого в енергетичну систему отриманої електроенергії. По Леніну все по старому. По перевізниках і земельних ділянках під забудову – “чергова велика стурбованість” і “подяка громадським активістам і активісткам”.

Залиште коментар

Також по темі

Сміття на Хмельниччині скоро стане нікуди подіти. Полігони з відходами переповнені понад край

Куди дівати своє сміття вже не перший рік