Подання держреєстратору інформації про кінцевого вигодоодержувача (бенефіціарного власника)
Законом України від 14.10.2014 р. №1701 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який набрав чинності 25 листопада 2014 року , внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».Подання держреєстратору інформації про кінцевого вигодоодержувача (бенефіціарного власника)
Законом України від 14.10.2014 р. №1701 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який набрав чинності 25 листопада 2014 року , внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

Зазначеними змінами передбачається внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців інформації про кінцевого вигодоодержувача юридичної особи, кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник — юридична особа. Відомості про кінцевих вигодоодержувачів треба подати держреєстратору не пізніше 25 травня 2015 року.

Терміни «істотна участь» та «кінцевий вигодоодержувач» вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».

Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) – фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов\’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов\’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

Згідно з частиною другою статті 19 Закону про реєстрацію, при зміні кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі юридичної особи, у тому числі кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі її засновника, якщо засновник — юридична особа, подаються документи, передбачені частиною першою цієї статті, а саме реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі (реєстраційна картка «Форма 4»).

Пунктом 2 прикінцевих та перехідних положень Закону №1701 установлено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юридична особа, впродовж шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.

З метою виконання пункту 2 прикінцевих та перехідних положень Закону №1701 уповноважений представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку «Форма 4», в якій заповнити відповідні поля для внесення до Єдиного державного реєстру необхідних відомостей.

Подається така форма повністю, але заповнюються в ній тільки сторінки 1 та 4, решта сторінок (крім останньої, яка передбачена для реєстратора) просто засвідчується внизу у призначених для цього рядках.

Стаття 16611 КпАП передбачає за неподання юрособою держреєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) накладення на керівника (виконавчого органу) штрафу в розмірі від 300 до 500 НМДГ, тобто 5100 – 8500 грн.

Гоч Інна Анатоліївна, сертифікований аудитор, директор ПАФ \”Експрес-аудит\”
моб.тел. 0673821860

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього