І закликають до співпраці громадян

Податківці Хмельниччини пропонують «мітити» легальних перевізниківПодатківці Хмельниччини пропонують «мітити» легальних перевізників
Аби навести лад у сфері пасажирських автоперевезень, працівники податкових органів області спільно з іншими державними структурами ведуть постійну боротьбу з діяльністю перевізників, які працюють за межами правового поля.

Так, протягом першого півріччя 2014 року податковими інспекціями та відділеннями проведено 163 відповідних перевірки, під час яких встановлено 108 порушень вимог податкового законодавства. Здебільшого порушники здійснювали підприємницьку діяльність, не маючи ліцензії та державної реєстрації, тобто нелегально. Не сплачуючи жодної копійки до бюджету, не несучи відповідальності за безпеку пасажирів…

У результаті такої роботи складено 73 протоколи про адміністративні правопорушення, які направлено до суду для винесення постанов. Наразі по 12 порушниках судами винесені попередження, застосовано фінансові санкції на майже 760 тисяч гривень. Також виявлено 5 найманців, які здійснювали пасажирські перевезення без оформлення трудових угод з роботодавцем. Одинадцять громадян залучено до держреєстрації.

«Нелегальні перевізники не ведуть квитково-облікову документацію, що не забезпечує прозорості у визначенні обсягів їхнього доходу, в результаті бюджет нічого не отримує від їх діяльності. На відміну від офіційних перевізників, які регулярно забезпечують надходження до місцевих бюджетів, а це і дороги, і благоустрій…», – пояснює начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Валерій Дзюблюк.

Слід також відмітити, що наразі в Україні вже триває активна робота над вдосконаленням законодавчої бази у сфері пасажирських автоперевезень та приведенням її до європейських стандартів, що має істотно покращити стан справ і в питаннях безпеки та комфорту пасажирів і в питаннях сплати податків. Проте поки що закон не дає досить ефективних важелів для боротьби з нелегалами. Їм легше зрідка сплачувати штрафи транспортній інспекції, аніж платити податки і дбати про безпеку пасажирів.

Тож аби забезпечити більш чесні й справедливі правила гри на ринку пасажирських автоперевезень, працівники Головного управління Міндоходів в області розробили та надали обласній владі ряд пропозицій, покликаних підтримати легальних перевізників та вирішити ряд проблемних питань у зазначеній сфері.

Зокрема, податківці пропонують не лише продовжити практику проведення спільних перевірок разом з працівниками Управління Державтоінспекції УМВСУ в області та Управління Укртрансінспекції в області, а й залучити до цього громадські організації. Також, на думку розробників пропозицій, покращити результативність боротьби з «тінню» можна за умови, що між усіма зацікавленими учасниками ринку, державними органами та органами місцевого самоврядування буде налагоджена система взаємодії та обміну інформацією.

Так, транспортна інспекція має інформувати територіальні органи доходів і зборів щодо діючих ліцензійних карток, що допоможе у питанні встановлення державної реєстрації їх власника – платника податків. Місцевим радам, які є замовниками перевезень на міських, міжміських та приміських автобусних маршрутах, не завадить провести інвентаризацію дотримання роботодавцями умов договору на виконання перевезень в частині виплати заробітної плати. Й у випадку порушень вжити заходів щодо розірвання таких договорів. А також вчасно інформувати податківців щодо суб’єктів господарської діяльності, які отримали маршрути – для подальшого контролю відносно виплати заробітної плати та наявної кількості найманих працівників.

Самим же перевізникам у співпраці з громадськістю та всіма зацікавленими сторонами пропонується розробити спеціальний розпізнавальний знак, який би засвідчував, що перевізник працює легально. Цей знак розміщуватиметься на видному місці і його бачитимуть усі – і пасажири, і контролюючі органи, й інші учасники дорожнього руху. Й одразу буде ясно хто є хто на дорозі.

А для більшої ефективності цей знак на зворотній стороні ще й має містити соціальну рекламу, яка буде інформувати про необхідність дотримання законів та сплати податків, а також в доступній та зрозумілій для всіх формі показувати пасажирам ті загрози та збитки, які створюють нелегальні перевізники державі, легальним перевізникам, громадянам та суспільству в цілому. На додачу слід провести відповідну інформаційну кампанію у засобах масової інформації.

І подбати про це мають самі легальні перевізники разом з інститутами громадянського суспільства. Адже саме так вони зможуть на власному прикладі продемонструвати ті переваги та вигоди, які отримає споживач скориставшись їх послугами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього