Подільські сільгоспвиробники стануть «спрощенцями»
З 1 січня 2015 року змінами, внесеними до Податкового кодексу України, відмінено фіксований сільськогосподарський податок та визначено чотири групи платників єдиного податку, замість шести груп, які були раніше.
Подільські сільгоспвиробники стануть «спрощенцями»
З 1 січня 2015 року змінами, внесеними до Податкового кодексу України, відмінено фіксований сільськогосподарський податок та визначено чотири групи платників єдиного податку, замість шести груп, які були раніше.

Протягом 2014 року аграрії Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів області понад 5,6 мільйона гривень фіксованого сільськогосподарського податку. За даними Головного управління Державної фіскальної служби, у нашому краї особливим спеціальним режимом оподаткування в агропромисловому секторі – сплатою фіксованого сільськогосподарського податку користувалися близько 1300 підприємств.

Сільськогосподарських товаровиробників віднесено до четвертої групи платників єдиного податку віднесено, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Для даної категорії платників єдиного податку майже в повному обсязі залишені законодавчі норми, що застосовувались для платників ФСП. Разом з тим, змінено базу та об’єкт оподаткування. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року;

Об\’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Права власності/користування земельними ділянками повинні бути
оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Змінено ставки податку, вони стали більші у три рази у порівнянні із ставками, що застосовувались при справлянні ФСП.

Залишено і терміни для прийняття рішення щодо переходу або перебування на єдиному податку четвертої групи, які діяли і для платників ФСП. Тобто сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Також варто знати: якщо платник відмовляється від четвертої групи, то він може перейти на загальну систему оподаткування з 1 січня 2015 року або на третю групу з другого кварталу 2015 року, дотримуючись законодавчо встановлених термінів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього