Подільська молодь отримала гарну нагоду здобути  освіту в ЄвропіУ Кам’янці-Подільському розпочинається реалізація нового проекту «Європейська освіта для подолян». Молоді люди нашого краю матимуть нагоду отримати фахову вищу освіту й вступити до одного з польських вишів на будь-яку обрану спеціальність.Подільська молодь отримала гарну нагоду здобути  освіту в ЄвропіУ Кам’янці-Подільському розпочинається реалізація нового проекту «Європейська освіта для подолян». Молоді люди нашого краю матимуть нагоду отримати фахову вищу освіту й вступити до одного з польських вишів на будь-яку обрану спеціальність.
Наразі інституція з умовною назвою ім. Домбровського, яка надаватиме в Кам’янці такі послуги майбутнім студентам, має відповідні домовленості з Жешувським, двома Краківськими університетами, Вищою школою Перемишля. Тривають перемовини з двома вишами Ченстохова. Проект стартує в грудні цього року.

«Коли вперше потрапив до Краківського університету, отримав приємний культурний шок. Я бачив студентів, які сидять на підвіконниках, на траві, але всі – з книжками, зошитами. Там молодь розуміє, що отримана освіта – це її майбутня кар’єра, старт для реалізації та розвитку себе в житті, – говорить автор проекту, його експерт Юрій Козлов. – На жаль, в Україні люди часто – густо намагаються отримати світу, щоб просто її отримати. А далі – як карта ляже. Я розумію і таких абітурієнтів. Але впевнений, що майбутнє не за цим.

Людина має бути освіченою. І питання не в тому, що в нас не можна здобути освіту, а в невірно розставлених векторах. Коли освіта – бізнес, це – погано. Повірте, немає в Польщі такого поняття, як прийти до викладача з пляшкою коньяку. Тому досвідом, який я отримав, навчаючись чотири роки у польському виші, хочу поділитися з нашою молоддю».

Аби вступити до польського університету, не варто бути поляком і «ходити в костел». Це все – стереотипи, запевняє Юрій. Будь-хто може навчатися у європейському закладі. Єдина умова – знання мови.

Проект «Європейська освіта для подолян» у перспективі виглядатиме як інститут Гете в Києві (автономний заклад, який контактує з німецьким консульством. Люди складають іспити, автоматично отримують візу до Німеччини і їдуть здобувати там освіту). Умовна назва приватної, але незалежної та прозорої інституції в Кам’янці носитиме ім’я Домбровського.

Угоди про співпрацю підписуватимуться лише з державними навчальними закладами Польщі. Фактично, йдеться про так званий консалтинг. Людина замовлятиме «послугу» (тобто обиратиме напрям освіти, спеціальність), отримає акт підписання робіт. А результатом стане її вступ до польського вишу.

«Не треба шукати консультантів чи якихось зв’язків. Польські заклади готові будуть приймати наших студентів на прописаних умовах. Студент знаходитиметься повністю під нашим супроводом, – каже експерт. – При цьому середня вартість навчання в польському виші – 2 тисячі євро на рік. Порівняно з нашими цінами й умовами проживання студентів у гуртожитках це – «небо і земля».

Додайте відсутність хабарів і європейську освіту. Люди знатимуть, за що вони платять кошти. Інституція буде офіційно зареєстрована. Незабаром за підтримки міського голови Михайла Сімашкевича відбудеться офіційна зустріч із консулом Польщі, під час якої ми обговоримо всі деталі проекту».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього