Подільське духовенство радилось, як відродити українську націюУ стінах К-ПНУ ім. І. Огієнка, що в Кам`янці-Подільському, 25 листопада зібралося кілька десятків представників духовенства, теології, освіти, професорів економічних та юридичних наук, державних службовців. Усіх об’єднала VI всеукраїнська міжконфесійна науково-практична конференція «Формування основ християнської моралі в процесі духовного відродження нації».Подільське духовенство радилось, як відродити українську націюУ стінах К-ПНУ ім. І. Огієнка, що в Кам`янці-Подільському, 25 листопада зібралося кілька десятків представників духовенства, теології, освіти, професорів економічних та юридичних наук, державних службовців. Усіх об’єднала VI всеукраїнська міжконфесійна науково-практична конференція «Формування основ християнської моралі в процесі духовного відродження нації».
Своїми напрацюваннями по темі конференції поділились з присутніми начальники відділів та управлінь міської ради, вчителі основ християнської етики загальноосвітніх шкіл міста, священики релігійних громад Кам\’янця-Подільського, Хмельницького, Вінниці та Чернівців, польські науковці.
Зокрема, гість заходу- магістр філології Варшавського університету, засновник та директор служіння «Східноєвропейська Реформація» Ярослав Лукасік висловити власний погляд на обговорювану тему:

– Коли разом збираються представники української гуманітарної освіти, повертаємося в минуле, аналізуємо теперішнє і дивимося в майбутнє нашого народу. Визначаємо, яким чином християнська духовність, біблійні засади можуть впливати на різноманітні сфери життя України.

Моя тема – «Вплив Реформації на образ сучасного світу». Упродовж історичного процесу формувалися деякі феномени – цінності особистості, верховенство права, розвиток і процвітання економіки, всезагальна грамотність. Це все – результат подвигів, джерелом яких виступали біблійні засади.

Такі конференції мають на меті будування мостів. Є час на каву, спільний обід, ми знайомимося один із одним, ставимо запитання. Вірю в те, що викладач університету повинен зустрітися зі священиком, а той потребує зустрічі з головою громадської організації. Результатом повинно стати народження проектів – локальних чи навіть загальноміських.

Кам’янець-Подільський – дуже символічне місто. В ньому вбачається місія всієї України. Велична фортеця стояла на кордоні цивілізацій і виконувала функцію «християнської стіни». З одного боку, вона обороняла християнську цивілізацію від османської та інших, а з іншого (особливо нині) – спрямована на мир та співпрацю між народами. Це місто – форпост, звідки повинні розповсюджуватися духовні цінності.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього