Подолян закликають оберігати довкілля, особливо в пожежонебезпечний період
В зв\’язку з небезпекою виникнення пожеж в природних екосистемах до подолян звернувся виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області із закликом оберігати довкілля.Подолян закликають оберігати довкілля, особливо в пожежонебезпечний період
У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду в лісах та з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території лісових масивів, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах, контролювати місця свого відпочинку на природі дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в спеціально відведених для цього місцях.
Слід пам’ятати, що в результаті пожеж знищується фауна, споруди, а в окремих випадках і населені пункти. Крім того, лісова пожежа представляє серйозну небезпеку для людей і тварин.
Дотримання правил пожежної безпеки в лісах – одне із завдань Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.
Нагадуємо, що до порушників природоохоронного законодавства будуть вживатись заходи адміністративного впливу згідно статі 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ще раз попереджаємо, що за знищення або пошкодження об\’єктів рослинного світу передбачена також і кримінальна відповідальність.
Так, згідно статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п\’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п\’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п\’яти до десяти років.

Шановні Подоляни! Звертаємося до Вас і просимо кожного мешканця області дотримуватись правил протипожежної поведінки в природних екосистемах рідного краю. Слід пам\’ятати, що необережне поводження з вогнем в лісі спричинює багатогранну шкоду, яку ми зазвичай не усвідомлюємо через дефіцит екологічної освіти i, таким чином, не тільки стаємо жертвами власної діяльності, але й суттєво погіршуємо якість нашого довкілля.
Нагадуємо, що повідомити про екологічні негаразди можна на «Гарячу лінію» Держекоінспекції у Хмельницькій області за телефоном – (0382) 70-28-39 або за телефоном «Гарячої лінії» Держекоінспекції України (044) 521- 20- 36

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього