Подолянин Борис Негода написав першу живописну абетку
Освітньо-мистецький проект «Подільська абетка» презентували в стінах мистецького кафе «Ратуша» 18 грудня.Подолянин Борис Негода написав першу живописну абетку
Освітньо-мистецький проект «Подільська абетка» презентували в стінах мистецького кафе «Ратуша» 18 грудня. Виявляється, власника «Гала-готелю» Анатолія Ковальського настільки вразила колекція картин Бориса Негоди, що він вирішив представити її на загал в оригінальному форматі, повідомляє Громадське.Хронікер.
– Ідея виникла спонтанно, три роки тому. Спочатку хотів розписати літерами птахів, а потім вирішив козаків, тим паче, що володію «козацьким шрифтом», – розповідає професор кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. І. Огієнка, заслужений художник України, співавтор проекту Борис Негода. – Розпочинав з літери а, продовжував у хаотичному порядку. Чимало літер вплетені у полотна сюжетно. Наприклад, на картині, де козак танцює гопак, зображена літера г.
У кожну картину в техніці «олійна пастель» Борис Негода заклав філософський зміст, історію, вірування українців. Тому й «Подільська абетка» – це видання для всієї родини: багато понять і висловів на кожну літеру українського алфавіту, прив’язані до подільської тематики, діти без роз’яснення батьків не зрозуміють.

Подолянин Борис Негода написав першу живописну абетку Подолянин Борис Негода написав першу живописну абетку

– Хтось із великих сказав, що у сні та коханні можливо все. Я б перефразувала так: все можливо у сні, коханні та творчості Бориса Негоди. Ті джерела, з яких він надихається, – чисті і прозорі. Образи давньої української міфології, переплетені з давніми християнськими віруваннями, – це весь світ цього художника: справжній, непідробний і недомовлений, – описала творчість свого колеги мистецтвознавець Інна Березіна.
Наразі «Подільська абетка» представлена лише в двох пробних екземплярах. За словами голови ГО «Відкрита асоціація готельєрів та рестораторів міста» Анатолія Ковальського, видання трішки доопрацюється, а вже на Водохреща з’явиться у продажі. Краєзнавчий буклет планується видати у кількох тисячах примірниках.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього