SONY DSC

Компанія народного депутата Сергія Лабазюка отримала право збільшити свій земельний банк. Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ «Інвестиційна компанія «Вітагро» придбати частку в статутному капіталі ТОВ «Горинь Агро Плюс» (Рівненська обл.).

Саме Сергій Лабазюк є кінцевим бенефіціаром інвестиційної компанії відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб. Кінцевими ж бенефіціарами «Горинь Агро Плюс»  є Моріс Табасінік і Джордж Рор – бенефіціарії NCH Capital (США) і ТОВ «ЛАТАГРО», яка входить в один з найбільших агрохолдингів в Україні – «Агропросперіс». Згідно з повідомленням АМКУ в п’ятницю, відповідне рішення забезпечить «Вітагро» більше 50% голосів у вищому органі управління «Горинь Агро Плюс».

Група компаній Vitagro займається  виробництвом й переробкою сільгоспкультур,  Група обробляє більше 60 тис. га землі в Хмельницькій, Тернопільскій та Рівненській областях.

Нагадаємо, в Україні діє мораторій на продаж землі сільскогосподарського призначення, але ринок існує, завядки різноманитним схемам продажу прав оренди. Одна з них продаж, корпоративних прав на підприємства, які уклали договори про аренду з власниками паїв на довгі терміни.

Як діючий нардеп, Сергій Лабазюк виступив проти ринку землі, посилаючись на те, що “люди не готові”. Українські ж агрохолдинги нерідко мають на меті сконцентрувати великі банки землі, після чого продати компанії з правами на землю, іноземним інвесторам. Наприклад, власник найбільшого агрохолдингу України “Укрлендфармінг” Олег Бахматюк веде переговори про продаж 50% акцій компанії з китайськими і американськими інвесторами.

 

Залиште коментар

Також по темі

Літак, який вчора розбився під час зрошування поля, належить фірмі нардепа Лабазюка

Учора близько опівдня поблизу села Трительники Волочиського району