Віктором Коліщаком планувалася давно. Однак він несподівано прийняв рішення не брати участь у мерських виборах та відмовився балотуватися до Хмельницької міської ради .Свою позицію неучасті у виборах він аргументував тviktor_kolischakим, що, згідно з реформою децентралізації, у 2017 році очікуються нові місцеві вибори в об’єднані територіальні громади. І тому логічніше було б дати можливість допрацювати діючому керівнику міста.

 — Я не радив би хмельничанам експериментувати. Не ті часи. Адже будь-якому новому меру, якого оберуть, потрібно, щонайменше, рік, аби вникнути у комунальні проблеми міста, – каже Віктор Коліщак

— Якщо Ваша позиція зрозуміла, то поясність присутність вуличної реклами одного з Ваших бізнес-партнерів і сина екс-мера Хмельницького Сергія Чекмана. Він іде в мери?

— Сергій пропонуватиме свою кандидатуру в міську раду .В нього є велика підтримка xмельничан і він має відповідний досвід роботи на керівних посадах. Свого часу його обирали депутатом міської ради.

На мою думку, новий секретар ради має бути незалежним від впливу міського голови. Його функції мають нести об’єднавчий характер всього депутатського корпусу. Тому-то, після обрання Сергія Чекмана до міської ради, радив би обранцям підтримати його кандидатуру на секретаря ради.

— Його висуватиме Єдиний центр?

— Думаю він визначиться найближчим часом. Справа в тім, що закон про місцеві вибори написаний так, що без політичної сили жоден кандидат не зможе потрапити до рад різних рівнів. Тож партії, одержавши такі повноваження, висувають власні вимоги до своїх кандидатів у депутати. Єдиний мінус для кандидата та у майбутньому для депутата у тому, що партія в будь-який момент матиме важелі відкликати його, тобто має суттєвий вплив.

— Поясність, що трапилося з обласним осередком політичної партії “Рідне місто”, співзасновниками якого є Ви і Чекман. Ще влітку на білбордах міста рясніла реклама, а потім раптово зникла.

— Правильніше розпочати з передісторії. Починаючи з 2002 року, разом із Сергієм Чекманом заснували громадську організацію “Рідне місто”. Ця організація працює до сьогодні. У 2008 році виникла ідея трансформувати бренд “Рідне місто” у політичний проект з метою участі на місцевих виборах.Планували цьогоріч завести авторитетних Хмельничан під брендом “Рідне місто” до міської ради.

Фото з сайту ГО "Рідне місто"

Але політичні опоненти зробили так щоб на центральному рівні заблокувати роботу обласної організації “Рідне місто”.Серед них народні депутати України з групи “Воля народу” Сергій Лабазюк і Ігор Молоток (засновник благодійного фонду “Рідне місто” у Сумах) .Доречі вони обидва голосували за “Закони 16 січня”.І на сьогодні у мене немає інформації чи ця політична сила братиме участь у місцевих виборах.

— То обласна організація партії “Рідне місто” припинила діяльність?

— Призупинила. На сьогодні потрібно провести процедуру переобрання керівного складу обласної організації для того, щоб повноцінно ввійти у виборчий процес.

— З якою метою це робилося?

— Перешкодити моїй діяльності та діяльності однодумців в досягненні певних результатів.

— Не виникало бажання закопати сокиру війни з Сергієм Лабазюком, яка перманентно триває з парламентських виборів 2012 року?

— Я цю “сокиру війни” не розкопував, а все розпочалося з того що у 2012 році він “запозичив” у мене трохи голосів для “своєї перемоги”. Вважаю, що з ним взагалі неможливо про щось домовлятися. Тому що, якщо він не кине сьогодні, то завтра це зробить обов’язково. Це як вовк в овечій шкурі. Наводжу життєвий приклад: за попередньої депутатської каденції Лабазюк товаришував з іншим нардепом від Хмельниччини Олександром Герегою. А тепер через власні телеканали поливає брудом цього політика.

Він не цурається нічим, через свої засоби ТВ вже чіпляється навіть до дітей. Це говорить про його виховання , мабуть у дитинстві його ображали, тому і злиться на людей.

— Новостворена громадська організація “Сильне місто”, за якою стоїть депутат міської ради Сергій Мандзій, якось може зайняти зайняти нішу “Рідного міста”?

— Нехай займає, ми ж не конкуруємо з кимось на предмет, хто більше зробить добра для людей. І ми не заробляємо на перевезеннях Хмельничан. Але якщо сьогодні “Сильним містом” обклеєні вікна маршруток, то це насправді шкодить передовсім мешканцям. Чому б цим “меценатам”не придбати великогабаритні автобуси і не покращити пасажирські перевезення?(Депутат Мандзій є власником ТОВ “Рембуд-транс”, яке займається перевезеннями хмельничан — авт.).

— З 15 вересня у Хмельницькому відбулося зниження вартості проїзду після втручання Антимонопольного комітету. Самі ж перевізники називають це піаром перед місцевим виборами.

— Не бачу жодного піару в цьому. Маємо об’єктивне падіння цін на пальне, яке в структурі ціноутворення тарифів на проїзд займає ключове місце. І тримати доступну вартість проїзду можна завдяки збільшенню кількості комунального транспорту. Тим паче, що досвід європейських країн доводить: перевезення пасажирів в межах населених пунктів здійснюється муніципальним транспортом.

— Ваше ставлення до хаотичної забудови Хмельницького, на яку часто-густо сипляться нарікання від містян.

— Хмельницька міська рада має чітко прийняти рішення про заборону житлової забудови у діючих мікрорайонах. Натомість виділити землі під зведення будинків у нових масивах. Але будувати не просто багатоповерхівки, а цілий комплекс — зі школою і дитячим садочком.

Якщо розібратися, то в місті за кожним виділенням землі стоїть конкретний підпис посадовця або рішення міськради. До речі, за останні роки, здебільшого, надавалася земля для зведення житлових будинків або торговельних центрів депутатам міськради, котрі були наближені до влади.

— На початку нашої бесіди Ви згадали про реформу децентралізації. Місто Хмельницький ініціювало добровільне об’єднання з довколишніми сільськими радами, але ті, відмовилися. Як вважаєте, на цьому етапі обласний центр виграв чи програв?

— Говорячи про об’єднання, випливає, як і позитивна, так і негативна складові. Що стосується негативності, то для Хмельницького це додатковий фінансовий тягар. Мається на увазі, утримання доріг та соціальної сфери в цілому. Великий плюс від децентралізації — це розширення території Хмельницького і поява нових мікрорайонів.

— Наскільки впливатиме на нинішній виборчий процес фактор екс-мера і нардепа від БПП Сергія Мельника?

— Сьогодні він ще визначається, кому з ймовірних кандидатів у мери, надати підтримку. Підтримка будь-кому буде залежати від авторитету посадовця чи самого кандидата, наприклад ,Сегрій Мельник у 2012 році через буклети агітував за Лабазюка , але по місту у нього був найгірший результат.По простому скажу так: мер Микола Приступа залишив за собою збудований міст, а мер Сергій Мельник – недобудовану набережну.Тому побачимо як буде цього разу.

— У діючій Хмельницькій міській раді прослідковувалася політична гегемонія фракції ВО “Батьківщина”. Як рада зміниться після 25 жовтня?

— Думаю, що з’являться нові політичні особистості, на яких виїжджатимуть партії. Щодо партій, які потраплять до ради, то це провладний Блок Петра Порошенка, “Самопоміч”, “Свобода”, Єдиний центр, “Батьківщина”, “За конкретні справи”.

Переконаний, що контрольного пакету у “Батьківщини” вже не буде. Насамперед це пов’язано з внутрішнім партійним розколом. І частина теперішніх батьківщинівців ведуть перемовини з іншими політичними силами щодо їх висунення на місцеві вибори.

— Зважаючи на доволі неясні умови всередині ВО “Батьківщина”, які шанси має в.о. міського голови Костянтин Чернилевський (член ВО “Батьківщина” — авт.) вийти до другого туру мерських виборів?

— Скоріше за все, що Чернилевський балотуватиметься як самовисуванець. Попри це у нього зберігаються непогані шанси на вихід у другий тур. Проведемо аналогію з іншими виконувачами обов’язків мера у 2002 і 2006 роках. Тоді Вінніков і Осадчий з мінімальними відривами програли мерські вибори. І якби на той час діяла двотуровість на посаду міського голови, то вони пройшли б у другий тур.Тобто практика показує: люди, котрі не визначилися, за кого віддати голос на виборах, підтримують виконувачів обов’язків. Мовляв, не потрібно експериментувати і продовжувати рухатися, розвивати місто.

— Однак це не вписується з тезою Президента Порошенка, який наполягає на перезавантаженні органів місцевого самоврядування.

— Усі потенційні кандидати, котрі встигли заявити про себе, так чи інакше були дотичними до влади. Костянтин Чернилевський, депутат міської ради з 2010 року, дев’ять місяців в.о. мера; Сергій Мандзій, депутат міської ради трьох скликань, Олег Лукашук, народний депутат IV, V, VIскликань; Олександр Симчишин, депутат міської ради з 2010 року, працював рік першим заступником голови Хмельницької облдержадміністрації. Кого ж тоді перезавантажувати? Слово за громадою, яка визначатиме, хто достойний представляти їхні інтереси у Хмельницькій міській раді.

Розмовляв Віталій Тараненко.

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього