Поляки готові побудувати сміттєпереробний комплекс у Хмельницькому
Сьогодні у міській раді відбулась робоча зустріч з питання будівництва сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому.

Поляки готові побудувати сміттєпереробний комплекс у Хмельницькому
Сьогодні у міській раді відбулась робоча зустріч з питання будівництва сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому. Участь у ній взяли міський голова Олександр Симчишин, його заступник Анатолій Нестерук, депутати міської ради, керівник комунального підприємства «Спецкомунтранс», очільниця відділу енергозбереження та інвестиційної політики міської ради, керівник Національного проекту «Чисте місто», власник польської компанії «CONTROL PROCESS», яка готова інвестувати у будівництво заводу, та представники ЗМІ.

Очільник міста Олександр Симчишин наголосив, що Хмельницький готовий до співпраці із іноземними партнерами. «Про актуальність будівництва сміттєпереробного заводу не варто і говорити. Я запевняю, що ми рішуче налаштовані на продуктивну співпрацю. Гарантуємо відкритість та повністю виключити корупційну складову під час реалізації цього проекту» – підкреслив Олександр Сергійович.alt

Аби розповісти про проект та перспективи будівництва комплексу, який боротиметься із сміттєвими відходами, у Хмельницьку міську раду завітав Томаш Вятр, власник польської компанії «CONTROL PROCESS», яка зацікавилась спорудженням заводу у нашому місті.

«Ми готові допомагати Україні та Хмельницькому, зокрема. У нас є гарний досвід, фінансові можливості та вже напрацьована законодавча база. З радістю порадимо вам, як можна налагодити процес переробки сміття у Хмельницькому. Все, що залежатиме від польської сторони буде зроблено» – наголосив Томаш Вятр.

Проект із будівництва заводу коштуватиме приблизно 30 мільйонів євро. Польська компанія готова надати їх Хмельницькій міській раді у кредит на 10 – 12 років. Відсоткова ставка за користування ним буде мінімальною – близько 1%. Також компанія «CONTROL PROCESS» бере на себе зобов’язання щодо гарантійного 5 – річного обслуговування. Також вони займатимуться проектуванням, виготовленням документації, пошуком підрядників, навчанням персоналу тощо.

Співпраця із польськими партнерами стала можливою завдяки Національному проекту «Чисте місто». Для участі у ньому було обрано лише 10 міст України, серед яких Хмельницький. Наразі, наше місто просунулось у споруджені сміттєпереробного заводу найбільше. Фахівці проекту уже провели усі необхідні розрахунки та дослідили потенційну вторинну сировину, яку можна використати для подальшої переробки на заводі. Керівник Національного проекту «Чисте місто» Іван Олексієвець підкреслив, що сміттєпереробний завод у Хмельницькому буде комплексом із виробництва альтернативного палива. Це є оптимальним варіантом для нашого міста, адже поблизу вже є ринок збуту для такої продукції – Кам’янець-Подільський цементний завод. Вони вже готові купувати цей вид палива для своїх печей. Також побудова комплексу дасть місту близько двох сотень додаткових робочих місць та суттєво покращить екологічний стан Хмельницького. Після початку діяльності комплексу лише 8 – 15% побутових відходів містян потраплятимуть на полігон. Це збільшить термін його експлуатації майже в 10 разів.

Однак, завод не займатиметься відходами, які уже сьогодні знаходяться на полігоні. Мова йтиме про сміття, яке тільки вивозитиметься від містян.

Після завершення будівництва завод належатиме місту. Саме Хмельницький вирішуватиме, що робити із альтернативним паливом, яке вироблятиметься на заводі із вторинної сировини.

Міська влада та закордонні інвестори домовилися про співпрацю та залишились задоволеними результатами зустрічі. Також Олександр Симчишин прийняв запрошення від Томаша Вятра відвідати уже побудований компанією «CONTROL PROCESS» завод у Польщі аби на власні очі побачити, що партнери будуватимуть у Хмельницькому.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього