Помер видатний громадський діяч Нельсон МанделаУ своєму будинку в столиці Південної Африки на 96-му році життя помер колишній президент ПАР, легендарний борець з апартеїдом Нельсон Мандела. Володар Нобелівської премії миру кілька разів за останні два роки потрапляв до лікарні, а кілька днів тому його донька повідомила, що він перебуває при смерті.
У ПАР оголошено жалобу. Першого чорношкірого президента поховають з почестями як батька нації.Помер видатний громадський діяч Нельсон МанделаУ своєму будинку в столиці Південної Африки на 96-му році життя помер колишній президент ПАР, легендарний борець з апартеїдом Нельсон Мандела. Володар Нобелівської премії миру кілька разів за останні два роки потрапляв до лікарні, а кілька днів тому його донька повідомила, що він перебуває при смерті.
У ПАР оголошено жалобу. Першого чорношкірого президента поховають з почестями як батька нації.
У середині двадцятого століття він увійшов до складу Африканського національного конгресу і став одним з найяскравіших і відчайдушних борців з пануванням білої меншості у Південній Африці і расовою нерівноправністю.
Двадцять сім років свого життя він провів за цю боротьбу за ґратами. Перший раз його заарештували в 1956 році в числі 150 людей, звинувачених у державній зраді і пособництві комунізму. Суд тривав шість років, Мандела, випущений за заставу, був виправданий.
У 1962 році його заарештували знову, звинувативши у підбурюванні до страйків і незаконному виїзді з країни.
Вісімнадцять років він провів у в’язниці на острові Роббен, виконуючи тяжкі каторжні роботи. Ще вісім – у в’язниці Поллсмур, з 1988 по 1990 рік – у в’язниці Віктор-Верстер.
Коли останній білий президент ПАР Віктор де Клерк підписав указ про легалізацію Африканського національного конгресу і Мандела вийшов на волю – у в’язниці його зустрічав радісний натовп.
Нельсон Мандела став президентом АНК і брав активну участь у переговорах від скасування режиму апартеїду, домігшись, щоб вибори у країні проходили на загальнорасовій основі.
У 1993 році разом з де Клерком Мандела був удостоєний Нобелівської премії миру.
На наступний рік після перемоги на виборах Нельсон Мандела обійняв посаду президента ПАР і керував країною до 1999 року.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього