Хмельницький окружний адміністративний суд здійснюватиме прийом позовних заяв та інших документів, пов’язаних з виборчим процесом щоденно
Порядок і підстави звернення громадян до суду при реалізації ними виборчих правПорядок і підстави звернення громадян до суду при реалізації ними виборчих прав
26 жовтня 2014 року відповідно до Указу Президента України від 27.08.2014 № 690/2014 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України та вибори сільських (селищних) голів.
З метою організаційного забезпечення підготовки до розгляду адміністративних справ відповідної категорії з додержанням строків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, у Хмельницькому окружному адміністративному суді встановлено особливий режим роботи для працівників апарату суду та суддів.
Хмельницький окружний адміністративний суд здійснюватиме прийом позовних заяв та інших документів, пов’язаних з виборчим процесом щоденно. В позаробочий час, у вихідні та неробочі дні – в режимі чергування з 08 години 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Суд працює в повному складі в день, який передує виборам, у день виборів (25, 26 жовтня 2014 року) – цілодобово, 27 жовтня суд працює з 08 години 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.
Статтею 55 Конституції України передбачено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Згідно з п.6 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, спори щодо правовідносин, пов\’язаних з виборчим процесом підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства (далі КАСУ).
Відповідно до частини четвертої статті 172 КАС України рішення, дії або бездіяльність окружних виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів народних депутатів, а також їх членів оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцем знаходження відповідної комісії.
Інші рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, що визначені частиною 3-4 ст.172 КАС України, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного за місцем знаходження відповідної комісії.
Рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів оскаржуються до Вищого адміністративного суду України. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно положень ст.173 КАС України справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцем знаходження відповідної комісії.
Відповідно до ч.3 ст.174 КАС України позовна заява щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб подається до окружного адміністративного суду за їх місцезнаходженням. Позовна заява щодо дій чи бездіяльності засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдум, подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за їхнім місцезнаходженням.
Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити дії чи бездіяльність суб\’єктів, визначених частиною першою цієї статті, якщо ці дії чи бездіяльність порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.
Позовна заява щодо оскарження дій чи бездіяльності осіб, перерахованих вище, подається до окружного адміністративного суду за місцем вчинення дії чи місцем, де ця дія повинна бути вчинена.
Позовна заява має відповідати ст. 106 КАСУ. Суд приймає позовну заяву незалежно від сплати судового збору. Згідно ст. 94 КАСУ, у разі несплати судового збору на момент вирішення справи, суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат.
Варто звернути особливу увагу на спеціальні процесуальні строки на звернення із позовами до адміністративних судів, розгляду та вирішення відповідних спорів, а також інші особливості (ст. 172 КАС України).

За довідковою інформацією учасники процесу та інші громадяни можуть звертатись за телефоном (0382) 64-15-77 (відділ документального забезпечення) та на офіційний сайт Хмельницького окружного адміністративного суду http://kmoas.gov.ua/

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього