Прокуратурою Хмельниччини викрито факти незаконного заволодіння державними землями вартістю понад 1,5 млн грн та заявлено позови про їх повернення. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

Як повідомив керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури Василь Сліпець, у 2014 році представники одного з товариств Хмельниччини, задля незаконного отримання земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вступили у змову із службовими особами Білогірської райдержадміністрації та відділу Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області.

Наслідком такої злочинної змови стало внесення недостовірних даних до розпорядження голови Білогірської райдержадміністрації та додатку до нього щодо осіб, яким надано дозвіл на виготовлення проектів землеустрою. Згодом, на підставі фіктивних документів, 29 осіб незаконно набули право власності на землю площею понад 55,5 гектарів. Після цього підставні особи ці землі передали в оренду вказаному товариству. Таким чином, внаслідок неправомірних дій більше 55,5 гектарів земель неправомірно вибуло із державної власності.

За вищевказаними фактами Старокостянтинівською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження щодо службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). Здійснення досудового розслідування доручено Білогірському відділенню поліції Красилівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

Крім того, кажуть у прокуратурі, завдяки здобутим під час досудового розслідування доказам було отримано можливість вжити заходів представницького характеру для забезпечення повернення державі незаконно відчужених земель. Відтак, у листопаді поточного року Старокостянтинівською місцевою прокуратурою задля повернення державі незаконно отриманих земельних ділянок до суду пред’явлено 24 позови на суму понад 1,5 мільйона гривень про визнання незаконним та скасування свідоцтва про право власності на зазначені земельні ділянки.

Нагадаємо, з травня 2014 року Білогірську РДА очолював “свободівець” Андрій Поліховський, а в.о. начальника Держземагенства в Хмельницькій області з липня 2014 року був ще один “свободівець” Руслан Лещишин.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення